Czy ta dziewczyna będzie najmłodszą Polką, która zdobędzie najwyższe szczyty kontynentów?

Mnóstwo osób stawia sobie różne cele w życiu. Te mniej i te bardziej ekstremalne. Miłka Raulin zamarzyła o zdobyciu najwyższych szczytów wszystkich kontynentów. Czy marzenie stanie się rzeczywistością?

Już od pięciu lat Polka realizuje swój projekt Siła Marzeń - Korona Ziemi. I dziś jest o krok od tego, żeby marzenia się ziściły.

Miłka Raulin ma aktualnie 33 lata i chce być najmłodszą Polką, która zdobędzie najwyższe szczyty na wszystkich kontynentach. Do realizacji celu pozostało jej Mount Vinson oraz Mount Everest. 

Dziewczyna swoją przygodę relacjonuje na Facebooku. W niedzielę wylądowała na mroźnej Antarktydzie.

Siła Marzeń - Miłki RaulinSiła Marzeń - Miłki Raulin Siła Marzeń - Miłki Raulin

W materiale realizowanym przez Dzień Dobry TVN Polka opowiedziała między innymi o tym, jak zaczęła się jej historia z górami:

To zaczęło się od wejścia na Śnieżkę. Pamiętam, że miałam wtedy 11 lub 12 lat. Pamiętam też, że był to dla mnie jakiś makabryczny wysiłek. Ale jak weszłam już na górę, pomyślałam sobie, że tutaj jest fajnie.

W związku ze swoim projektem nagrała również humorystyczny film promocyjny, w którym pokazuje, co dla niej jest najważniejsze.

Raulin w wypowiedziach wspomina o tym, że Mount Everest będzie ostatnim etapem spełniania wielkiego marzenia. Jednak podkreśla, że mimo uporu i determinacji, należy mieć także świadomość tego, iż w przypadku zdobywania szczytów, decydują w dużym stopniu warunki pogodowe, a dopiero na drugim miejscu są ambicje. Wobec tego w każdej sytuacji należy zachować zdrowy rozsądek.

Na swojej oficjalnej stronie pisze o sobie tak:

Ciężko jest pisać o sobie... no ale cóż tych kilka słów trzeba :)
Przede wszystkim jestem szczęśliwą mamą dziewięcioletniego Jeremiego. Z wykształcenia i zawodu jestem magistrem trakcji elektrycznej. Z zamiłowania podróżniczką, miłośniczką wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa, motocrossu. W 2011 mając już na koncie zdobyty Mt Blanc pomyślałam, że fajnie byłoby zdobyć wszystkie najwyższe wierzchołki kontynentów. Tak urodził się projekt "Siła Marzeń - Korona Ziemi".

Na stronie można znaleźć też całkiem motywujące motto, które może zainspirować do działania:

 Wierzę w niepodważalną umiejętność rozdawania pozytywnej energii i Siłę Marzeń !!!

Zdobywając Mount Everest w 2017 roku Miłka Raulin zostanie najmłodszą Polką, która zdobyła najwyższe szczyty wszystkich kontynentów.