Jest zwycięzcą najbardziej ekstremalnego biegu. Nie straszny mu mróz i ściganie na pokrywie lodowej

Piotr Hercog urodził się 1976 roku. Biegacz pochodzi z Gór Stołowych. Od 25 lat uprawia sporty outdoorowo-wytrzymałościowe. To człowiek, który kocha naturę i uwielbia ekstremalne wyzwania. W połączeniu tych dwóch miłości, skierował swoje zainteresowania w stronę ultrabiegów. Piotr jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski i zdobywcą Pucharów Polski w Imprezach na orientację. Zajmował także czołowe miejsca w takich biegach jak: UTMB, Ultra Trail Majorka, Transvulcania, Gore-Tex Transalpine, TransGranCanaria, UTMF. Jednak największe wrażenie zrobił na nas tegoroczny wyczyn!
Piotr Hercog przed startem w Baikal Ice Marathon Piotr Hercog przed startem w Baikal Ice Marathon facebook.com/piotrhercogsalomonsuuntoteam

Baikal Ice Marathon

Piotr Hercog zajął pierwsze miejsce w Baikal Ice Marathon, jednym z najtrudniejszych biegów na świecie. Baikał Ice Marathon to zawody rozgrywane w Listwiance, 60 km od Irkucka. Biegacze ścigają się przy -20 stopniach Celsjusza, na pokrywie lodowej o grubości 1,5 metra.

. . Piotr Dymus

Pierwsze takie zwycięstwo i znakomity czas

To było pierwsze zwycięstwo polskiego biegacza w tych ekstremalnych zawodach. 40-letni Piotr Hercog, zawodnik Salomon Suunto Team, przekroczył metę po 3 godzinach i 55 minutach.

. . Maciej Sokołowski

Piotr o wyczynie - zaraz po zawodach

Piotr bez dwóch zdań przyznał, że ten maraton był dla niego największym wyzwaniem w życiu. - Z pewnością był to jeden z moich najcięższych maratonów. Biegło się bardzo ciężko. Obawiałem się silnego wiatru, ale największą przeszkodą - praktycznie od 10. km - był śnieg na trasie, zapadający po kostki.

Piotr Hercog na mecie Baikal Ice Marathon Piotr Hercog na mecie Baikal Ice Marathon Piotr Hercog na mecie Baikal Ice Marathon

Meta jednego z najbardziej ekstremalnych biegów

Dla Piotra zwycięstwo w Baikal Ice Marathon było jednym z najbardziej ekstremalnych zwycięstw. Jego radość widać na załączonym zdjęciu oraz filmiku. Trudno też się dziwić. Wyczyn biegacza zasługuje na specjalne wyróżnienie wśród tych ekstremalnych.