Podniebny fotograf robi niesamowite zdjęcia najlepszych skydiverów świata

Noah Bahnson jest nie tylko znanym skoczkiem, ale przede wszystkim jednym z najlepszych podniebnych fotografów! Lot w kombinezonie wingsuit z ważącym kilka kilogramów sprzętem i jednoczesne robienie zdjęć, na których sam widok przechodzą ciarki to dla niego żaden problem. Zobaczcie świat z jego perspektywy!
Noah Bahnson Noah Bahnson www.facebook.com/noahbahnson

Jeden z najlepszych skoczków

Noah Bahson i jego niesowita pasja robią wrażenie. Filmuje i fotografuje najbardziej imponujące podniebne wyczyny. Chociaż najpierw pojawiła się miłość do skydivingu, przyznaje, że zawsze podczas skoków miał przy sobie kamerę.

Uwielbiał robić zdjęcia w przestworzach, a później oglądając je wracać do tych emocji, które mu towarzyszyły w trakcie lotu. W 2010 roku nakręcił dokument - Birdmen: The Original Dream of Flight i to właśnie od niego wszystko się zaczęło.

. . www.facebook.com/noahbahnson

Miłośnik skydivingu i BASE jumpingu

Noah Bahnson wychowywał się w Meksyku i to właśnie tam po raz pierwszy zetknął się ze skydivingiem - wykonał pierwsze 10 skoków. Gdy przeprowadził się na Florydę okazało się, że skoki są tam niezwykle popularne. Przez ponad rok intensywnie szkolił się ze skakania i jak sam mówi - już nigdy nie przestał.

Ma na swoim koncie 10-letnie doświadczenie i ponad 10 tysięcy skoków, m.in. w tandemie, w lataniu swobodnym, czy w kostiumie wingsuit. Od pewnego czasu szkoli się z latania w tunelu aerodynamicznym, jednak najbardziej lubi skoki BASE, których wykonał już ponad 700.

Noah Bahnson Noah Bahnson www.facebook.com/noahbahnson

Fotografuje tylko nad ziemią

Fotograf przyznaje, że zdjęcia robi wyłącznie z powietrza. Jedynie, gdy wzbija się w przestworza zabiera ze sobą sprzęt i robi zapierające dech w piersiach ujęcia. Zwykłe fotografie nie sprawiają mu przyjemności.

W powietrzu zazwyczaj używa kilku kamer i aparatów, a ich rodzaj i ilość zależą od zadania, które ma do wykonania. Stara się łapać ujęcia z różnej perspektywy, jednak nigdy nie przesadza z ilością sprzętu. Zaznacza, że im więcej kamer na kasku, im są większe i cięższe, tym gorzej i bardziej niebezpiecznie się lata. To bardzo komplikuje proces otwarcia spadochronu.

Noah Bahnson Noah Bahnson www.facebook.com/noahbahnson

Pamiętna sesja w Dubaju

Dużą sławę zyskał dzięki zdjęciom ze skoków Freda Fugena i Vince'a Reffeta - zwłaszcza tym zrobionym w Dubaju, przy wsparciu Skydive Dubai.

Zdjęcie przedstawione powyżej jest jednym z tej słynnej sesji. Przedstawia skok z Burj Khalifa, co było dla ekipy nie lada wyzwaniem. Bahnson podkreśla, że najtrudniej było opanować strach przed skokiem i znieść świadomość, że mają tylko jedną szansę, żeby zrobić dobre ujęcia.

Noah Bahnson Noah Bahnson www.facebook.com/noahbahnson

Uwielbia wyzwania

Fotograf przyznaje, że najbardziej w swojej pracy lubi ciągłe wyzwania. Poza wykonywaniem zdjęć Bahnson musi robić to samo, co zawodowcy, którzy skaczą. To bardzo ciężka sztuka - skakać z kilkukilogramowym sprzętem, kontrolować lot i robić doskonałe zdjęcia. Ale właśnie te trudności sprawiają, że dla niego jest to ciągłym wzywaniem i dlatego tak bardzo kocha to, co robi!