Ta 27 latka właśnie pobiła dwa rekordy świata

W podróżniczym środowisku Cassandra de Pecol robi prawdziwą furorę. 27 latka odwiedziła wszystkie państwa, bijąc przy tym dwa rekordy świata.
Cassandra de Pecol Cassandra de Pecol instagram.com

Niesamowity wyczyn

W podróżniczym środowisku Cassandra de Pecol robi prawdziwą furorę. Ma dopiero 27 lat, a już odwiedziła wszystkie państwa i pobiła dwa rekordy Guinnessa.

Cassie została pierwszą kobietą na świecie, która zwiedziła wszystkie kraje na naszej planecie. Chociaż słowo "zwiedziła" nie jest chyba najbardziej odpowiednie. Do wielu z nich Cassandra dosłownie wpada na chwilę, zaliczając swoją obecność, co przybliża ją do wyznaczonego celu. Drugi rekord - de Pecol zrobiła to najszybciej ze wszystkich osób, które podjęły się tego zadania.

facebook.com/CassandraLDePecolfacebook.com/CassandraLDePecol

Cassandra de Pecol Cassandra de Pecol instagram.com

Gwiazda Instagrama

Niezwykłą podróż zaczęła 25 lipca ubiegłego roku. Swoje podróże promuje pod nazwą specjalnego projektu - Expediction196. Zdjęcia ze swoich wyjazdów zamieszcza na swoim profilu na Instagramie: @expedition_196. Jej profil śledzi 236 tys. użytkowników.

Cassandra de Pecol Cassandra de Pecol instagram.com

Spała na dworcach i podróżowała autostopem

Cassandra podróżowała jako ambasador pokoju. Związana jest z Institue for Peace Through Tourism.

Początki podróżniczych przygód zaczęła razem ze swoim bratem siedem lat temu od wyprawy do Europu. Na początku zwiedziła: Belgię, Holandię, Czechy, Niemcy i Szwajcarię.

 

Cassandra de Pecoinstagram.com

 

Po Eurotripie już tylko Cassandra kontynuowała swoją pasję. W dwa lata zaliczyła cztery kontynenty, mając na koncie jedynie 2 tys. dol. Jak sobie radziła? Na swojej stronie opisuje, że czasami była zmuszona spać na dworcach i przemieszczać się autostopem.

W końcu zdecydowała się na największe wyzwanie, czyli projekt Expediction196!

Cassandra de Pecol Cassandra de Pecol instagram.com

Cel zrealizowany

De Pecol niedawno ukończyła podróż w Katarze, ostatnim państwie z jej listy. Podróże zajęły jej rok, 6 miesięcy i 26 dni. To o połowę mniej czasu niż jej poprzednikowi, profesorowi Yili Liu. Zmęczona i niewyspana Cassandra świętowała w restauracji na lotnisku, zamawiając lampkę wina.

Podróżnicza mapa Cassandry de PecolPodróżnicza mapa Cassandry de Pecol (fot. expedition196.com)