Niezwykły, podlodowy świat Johanny Nordblad [WIDEO]

- Pod lodem nie ma miejsca na strach, na panikę, ale nie ma też miejsca na błędy - mówi Johanna. - Nurkując musisz mieć pełną kontrolę nad czasem i miejscem. Musisz też w pełni zaufać sobie. Jeżeli to potrafisz, możesz odkryć zupełnie inny świat. Świat piękny, spokojny, nieskończony i odludny... Wystarczy jeden wdech by stać się jego częścią
rekord Johanny Nordblad rekord Johanny Nordblad źródło: deeperblue.com

Niezwykła rekordzistka

Johanna Nordblad to fińska freediverka, która dzierży Rekord Guinnessa w nurkowaniu podlodowym. Ubrana jedynie w maskę i kostium kąpielowy przepłynęła pod lodem dystans 50 metrów.

Garaż Johanny Garaż Johanny źródło: greenwaterproduction.com

Kobieta wielu pasji

Nie zawsze lubiła zimno. Na początku kąpiele w lodowatej wodzie traktowała jako terapię w leczeniu nogi, którą złamała wskutek wypadku podczas rowerowego downhillu. Groziła jej nawet amputacja, ale na szczęście do tego nie doszło.

Johanna uwielbia sporty ekstremalne - nurkowanie, rowery zajazdowe, motocykle crossowe, kajaki... Jej pasje najlepiej odzwierciedla jej garaż.

Johanna Norblad

źródło: yt.com

Johanna Nordblad Johanna Nordblad źródło: helsinkiheroes.com

Pod lodem jest zupełnie inny świat

Ale jej największą pasją jest nurkowanie podlodowe. To temu zajęciu oddała się w 100%.

- Pod lodem nie ma miejsca na strach, na panikę, ale nie ma też miejsca na błędy - mówi Johanna. - Nurkując musisz mieć pełną kontrolę nad czasem i miejscem. Musisz też w pełni zaufać sobie. Jeżeli to potrafisz, możesz odkryć zupełnie inny świat. Świat piękny, spokojny, nieskończony i odludny... Wystarczy jeden wdech by stać się jego częścią - dodaje.