Dominik Witczak

Dominik Witczak

Dominik Witczak urodził się 2 stycznia 1983 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Zawodnik mierzy 198 cm wzrostu i gra na pozycji atakującego. W swojej karierze 2 razy zdobył Mistrzostwo Polski.

Kariera drużynowa

Dominik Witczak rozpoczął swoją karierę siatkarską w zespole SPS Zduńska Wola. Grał tam do roku 2004. Następnie związał się z II zespołem bełchatowskiej Skry, a w sezonie 2007/2008 dzięki swojej dobrej postawie mógł dołączyć do drużyny seniorów. W tym czasie zdobył Mistrzostwo Polski oraz wywalczył brązowy medal w siatkarskiej Lidze Mistrzów. W meczu o 3 miejsce żółto-czarni pokonali Sisley Treviso 3:2.

W roku 2008 siatkarz z Ostrowa Wielkopolskiego dołączył do zespołu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W tym czasie zdobył 2 Puchary Polski w roku 2013 i 2014. Jego drużyna zajęła także 2 miejsce w Pucharze CEV w roku 2011. Wówczas polscy siatkarze musieli uznać wyższość siatkarzy Sisley Treviso. W Mistrzostwach Polski, Dominik Witczak wraz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle wywalczył 2 pozycję, w roku 2011 i 2013, a także zajął 3 miejsce w tych rozgrywkach, w roku 2012.

Bardzo ciekawa sytuacja z udziałem siatkarza miała miejsce w sezonie 2015/2016. Wówczas Dominik Witczak rozpoczął rozgrywki jako zawodnik ZAKSY, jednak z czasem został wypożyczony do Asseco Resovii. Obydwa te zespoły spotkały się w wielkim finale. Ostatecznie całą rywalizację wygrali zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla. Tak więc Dominik Witczak mógł cieszyć się ze srebrnego medalu Mistrzostw Polski. Jednak oprócz tego przyznany został mu również złoty krążek.

Siatkówka plażowa

Warto wiedzieć, że Dominik Witczak uprawiał również z sukcesami siatkówkę plażową. W roku 2006 wraz z Michałem Krymarysem oraz w roku 2008 razem z Damianem Lisieckim, zdobyli mistrzostwo kraju w piłce siatkowej na plaży. Rok później zawodnik mógł cieszyć się również ze zdobycia srebrnego medalu w Mistrzostwach Polski, w siatkówce plażowej. Rok 2010 był dla zawodnika z Ostrowa Wielkopolskiego równie udany, bowiem wraz z Grzegorzem Klimkiem zdobyli brązowy medal w Mistrzostwach Polski.

Inni zawodnicy:

Klaudia Kaczorowska - Marcel Gromadowski - Paweł Woicki - Dorota Świeniewicz - Joanna Kaczor

Dominik Witczak