Dimitri Payet

Francuski piłkarz występujący na pozycji pomocnika ofensywnego. Obecnie jest zawodnikiem klubu West Ham United, a także reprezentacji Francji. Z "Trójkolorowymi" sięgnął po srebrny medal mistrzostw Europy w 2016 roku.
Data urodzenia: 29.03.1987
Miejsce urodzenia: Saint-Pierre, Reunion
Wzrost: 1,75 m
Facebook: facebook.com/dimitripayetfan/
Twitter: twitter.com/dimpayet17
Instagram: instagram.com/payetdimitri27/

Przebieg kariery

Dimitri Payet zaczynał granie w poważną piłkę we francuskim FC Nantes, z którym w 2005 roku podpisał kontrakt. W ciągu dwóch lat wystąpił dla niego 33 razy i zdobył 5 bramek. W 2007 roku klub jednak spadł do Ligue 2, więc Payet trafił do pierwszoligowego AS Saint-Étienne, które zapłaciło za niego 4 mln euro. Do lipca 2013 roku wyrabiał sobie markę we Francji grając w Saint-Etienne i Lille. Potem zgłosiła się po niego Marsylia, która wydała na Payeta 9 mln euro. Francuz w ciągu dwóch lat rozegrał dla Olympique 72 spotkania, w których zdobył 15 bramek. Latem 2015 roku podpisał kontrakt z West Hamem. Anglicy zapłacili za niego 15 mln euro, ale jego wartość w ciągu roku podskoczyła dwukrotnie. Payet stał się gwiazdą Premier League.

Charakterystyka piłkarska

Dimitri Payet to ofensywny pomocnik, mogący grać także na skrzydłach. Francuz imponuje szybkością i wyszkoleniem technicznym, ale jego największym atutem są stałe fragmenty gry. Obecnie, to jeden z najlepszych specjalistów od rzutów wolnych.

Reprezentacja

W październiku 2010 roku zadebiutował w kadrze. Od tego czasu jest regularnie powoływany, a w 2016 roku zdobył srebrny medal Euro. "Trójkolorowi" na własnym boisku przegrali finał 0:1 z Portugalią.

Dimitri Payet