Piłka nożna. Wygrali Coca-Cola Cup z dziką kartą

Reprezentanci gimnazjum nr 48 w Warszawie zwyciężyli w XIII turnieju Coca-Cola Cup. Wśród dziewcząt triumfowała drużyna gimnazjum w Chocianowie. W nagrodę oba zespoły pojadą na obóz treningowy do Doniecka.

Sprawdź, która drużyna najlepsza w Twoim województwie ?

- Widziałem tutaj wielu młodych piłkarzy, którzy mają umiejętności i potencjał, by w przyszłości grać zawodowo w piłkę - mówił Robert Lewandowski, ambasador Coca-Cola Cup, który sam zaczynał przygodę z futbolem właśnie od występu na tym turnieju. W tegorocznej edycji wystartowało prawie 4 tys. dziewcząt i chłopców.

Najlepsi zmierzyli się w połowie czerwca w turnieju finałowym w Legionowie. Kilkuetapowe eliminacje wyłoniły po dziewięć najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców. Oba finały były niezwykle zacięte. Żeński kończył się dogrywką. Zespół z Chocianowa pokonał drużynę ze Starego Zamościa 6:4, choć przegrywał już 1:3 i 2:4. W finale chłopców młodzi piłkarze z gimnazjum nr 12 z Olsztyna prowadzili 2:1, by przegrać 2:5.

Lewandowski: "Nasza piłkarska młodzież ma potencjał"

Triumf gimnazjum nr 48 był o tyle niespodziewany, że młodzi warszawiacy zagrali w Legionowie dzięki dzikiej karcie. Okazało się, że zasłużyli na wyróżnienie nie tylko jako drużyna, ale też indywidualnie. Na najlepszego bramkarza turnieju finałowego wybrano Oskara Bucholskiego, a królem strzelców został Rafał Borzyc.

Podczas legionowskiego finału wyłoniono także laureatów Akademii Futbolu Coca-Cola Cup 2011. Po raz pierwszy organizatorzy postanowili nagrodzić indywidualne umiejętności piłkarzy. Dziesięciu chłopców, którzy wypadli najlepiej w trzech testach sprawdzających ich technikę, orientację i kondycję, pojedzie razem ze zwycięzcami turnieju do Doniecka, miasta gospodarza Euro 2012. W jednym z najlepszych ośrodków treningowych na świecie wezmą udział w tygodniowym szkoleniu pod okiem najlepszych trenerów młodzieży w Europie. Obejrzą też mecz Szachtara Donieck.

Turniej Coca-Cola Cup organizowany jest od 1999 roku, od 2010 roku także wśród dziewcząt. W dotychczasowych edycjach wzięło udział już blisko 550 000 uczestników. Jest to jedna z największych i najstarszych tego typu imprez w Polsce. Do tegorocznej edycji turnieju Coca-Cola Cup zgłosiło się łącznie 3829 drużyn z całego kraju, w tym 1321 zespołów dziewcząt i 2508 chłopców. To o 573 więcej niż rok temu.

Więcej o tegorocznej edycji turnieju Coca-Cola Cup znajdziesz na oficjalnej stronie turnieju ?

Więcej o: