Bundesliga. Jakub Błaszczykowski wysoko oceniony przez "Kickera"

Po ostatniej kolejce bundesligi magazyn "Kicker" przyznał ocenę "2" Jakubowi Błaszczykowskiemu, który zapewnił Borussii Dortmund remis w meczu z Hamburgerem. Bardzo nisko oceniono Roberta Lewandowskiego.

TYPUJ WYNIKI BUNDESLIGI

"Błaszczykowski zapewnił BVB jeden punkt" - zatytułował relację z meczu internetowy serwis "Kickera". Polak w 62. minucie zmienił Lewandowskiego i w ostatniej minucie meczu strzelił gola. Nie jest to jego najwyższa nota w bundeslidze. Dwa sezony temu otrzymał "1,5" po meczu z FC Koeln. W tym sezonie nagrodzono go już "dwójką" po meczu czwartej kolejki z Schalke.

Lewandowski zagrał słabo i według magazynu zasłużył tylko na "5" w skali 6-1 (1 - najwyższa nota). Prawego obrońcę Borusii Łukasza Piszczka oceniono na "3". Remis sprawił, że walcząca o mistrzostwo Niemiec Borussia ma już tylko pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Bayerem Leverkusen. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek.

Sławomir Peszko otrzymał najwyższą notę - "3" - spośród wszystkich piłkarzy FC Koeln. Jego zespół przegrał z Borussią Moenchengladbach 1:5, a Polak asystował przy jedynym golu dla gości. Kolega Peszki z zespołu, Adam Matuszczyk, dostał "4,5". FC Koeln zajmuje miejsce w środku tabeli. Po 29. kolejkach jest jedenaste i ma 35 punktów.

"Ruhr Nachrichten": Robert Lewandowski ? najsłabszy

Więcej o: