Bundesliga. Dobre oceny Polaków z Borussii

Kuba Błaszczykowski był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku, Łukasz Piszczek po raz kolejny potwierdził dobrą formę, a Robert Lewandowski zagrał lepiej niż Lucas Barrios - tak występ Polaków z Borussii Dortmund w meczu z Schalke (0:0) ocenił serwis goal.com.

Borussia Dortmund z trzema Polakami w składzie (Lewandowski wszedł z ławki w 73. minucie), zremisowała bezbramkowo w 137. Derbach Zagłębia Ruhry z Schalke Gelsenkirchen. Podopieczni Juergena Kloppa mieli mnóstwo dogodnych okazji do zdobycie bramki, jednak nie do pokonania był bramkarz gości Manuel Neuer - czytaj więcej o meczu.

Piłkarze lidera Bundesligi rozegrali dobre zawody, co potwierdzają oceny serwisu goal.com. Większość graczy Borussii zasłużyła na solidne szóstki i siódemki w dziesięciopunktowej skali. Występ Polaków, szczególnie Jakuba Błaszczykowskiego, także został doceniony.

- Miał ogromnego pecha, bo w ciągu pierwszych 21 minut dwukrotnie zatrzymał go Manuel Neuer. Polski skrzydłowy pokrywał wielką część boiska i wydawało się, że był pierwszy do każdej piłki. Wygrał aż 10 z 13 pojedynków z rywalami - podsumowali występ Błaszczykowskiego dziennikarze i przyznali mu ocenę 7,5. Wyżej oceniono tylko grę Matsa Hummelsa i Svena Bendera - obaj otrzymali ósemki.

- Wciąż przyćmiewa swoją grą Schmelzera. Skutecznie powstrzymywał Jurado, mocno pracował na prawej flance, biegał z obrony do ataku i odwrotnie, był prawdziwym wsparciem dla napastników - to z kolei opinia o Łukaszu Piszczku, któremu wystawiono siódemkę.

- Błyszczał w ciągu 17 minut na boisku. Polski atakujący był bardziej zdecydowany niż Grosskreutz i miał dobrą okazję do zdobycia gola, ale został zablokowany przez rewelacyjnego Neuera - ocenił goal.com Lewandowskiego i przyznał mu notę 6. Piątkę otrzymał Barrios, który grał od pierwszej minuty w ataku Borussii. Dziennikarze wytknęli Paragwajczykowi przede wszystkim brak skuteczności.

Graczem meczu uznano Manuela Neuera. To on uratował Schalke punkt i słusznie za swój imponujący występ otrzymał notę 9.

Do Argentyny wraca Camoranesi ?

Więcej o: