Bundesliga. Borussia skuteczna w końcówkach

Aż siedemnaście bramek, z trzydziestu siedmiu strzelonych w dotychczasowych meczach Bundesligi, piłkarze Borussii Dortmund strzelili w ostatnich 30. minutach gry. Właśnie wtedy na boisku najczęściej pojawiał się Robert Lewandowski.

Polski napastnik, który wystąpił na ligowych boiskach 14. razy (nie pojawił się na murawie tylko w 3. kolejce w meczu z Wolfsburgiem), rozegrał łącznie 328 minut. Daje to średnią niespełna 25 minut na mecz.

Gdy w pierwszym składzie widnieje nazwisko Lucasa Barriosa, Lewandowski rozpoczyna spotkanie zazwyczaj na ławce rezerwowych. Polak był dotychczas najczęściej delegowany na murawę na ostatni kwadrans ligowych spotkań. To właśnie w tym okresie gry, czyli między 75. a 90. minutą Borussia trafia do bramki rywali najczęściej. W piętnastu kolejkach uczyniła to aż dziesięciokrotnie. Najmniej goli dortmundczycy zdobywają między 1. a 15. minutą (2 bramki).

Robert Lewandowski z dorobkiem pięciu trafień jest trzecim strzelcem zespołu z Dortmundu. Więcej goli zdobyli tylko Shinji Kagawa (7) i Lucas Barrios (8).

Bramki strzelone przez Borussię:

Piłkarze Koeln podwójnie okradzeni na stadionie Bayeru?

Więcej o: