Bundesliga. Kłopoty Polaków w Borussii Dortmund

PRZEGLĄD PRASY. Trzej Polacy w barwach Borussii Dortmund mają mniejsze lub większe problemy - donosi ?Przegląd Sportowy?. Robert Lewandowski mimo strzelenia efektownej bramki w jednym ze sparingów, nie radzi sobie zbyt dobrze na pozycji ofensywnego pomocnika. Jakub Błaszczykowski z kolei chciałby być bardziej efektywny, a Łukaszowi Piszczkowi kontuzja może przeszkodzić w wywalczeniu miejsca w składzie.

Zdaniem niemieckich dziennikarzy z trzech polskich zawodników, tylko "Kuba" może być pewien gry w pierwszej "jedenastce". Mimo to zarówno piłkarz jak i szkoleniowiec uznali, że powinien on być bardziej produktywny. - Przyznali mi, że dwa gole i kilka asyst w sezonie to za mało. Zaskoczyła mnie surowa samoocena Błaszczykowskiego - zdradził niemiecki dziennikarz.

Lewandowskiego z kolei trener Juergen Klopp najchętniej ustawiałby jako wysuniętego pomocnika, gdyż podstawowym napastnikiem ma być Lucas Barrios. Polski piłkarz w drugiej linii nie prezentował się jednak zbyt dobrze, a idealnym rozwiązaniem dla niego byłoby ustawienie w jednej linii z Paragwajczykiem w ataku.

Największe kłopoty ma jednak Piszczek, który z powodu kontuzji łydki grał najmniej i może mieć problemy w rywalizacji z podstawowym prawym obrońcą Patrickiem Owomoyelą.

Były piłkarz BVB - Ebi Smolarek trafił do Polonii Warszawa ?

Więcej o: