Transfer Lewandowskiego. Borussia prosi o kolejną rundę negocjacji

Transfer Roberta Lewandowskiego z Lecha Poznań do Borussii Dortmund od kilkunastu dni tkwi w martwym punkcie. Dyrektor sportowy niemieckiego klubu prosi o kolejną rundę negocjacji z piłkarzem oraz z Lechem

Specjalny serwis Lecha Poznań w Sport.pl ?

- Proszę klub z Poznania, abyśmy się wszyscy jeszcze raz przy jednym stole spotkali i poszukali rozwiązania tej sytuacji. Borussia zamierza w tych rozmowach pełnić rolę mediatora, bo w stosunku do nas wszystko jest jasne - powiedział Michael Zorc, dyrektor sportowy klubu z Dortmundu.

Transfer Lewandowskiego do Niemiec tkwi zdaniem niemieckich mediów w martwym punkcie z dwóch powodów. Po pierwsze, napastnikiem reprezentacji Polski interesują się poważnie także Blackburn Rovers oraz Fenerbahce Stambuł, które są gotowe wyłożyć większą sumę niż oferowane przez Borussię 4,5 mln euro. - Piłkarz jest do nas przekonany - powiedział Zorc na łamach "Sport Bildu". Po drugie, kwestią sporną jest prowizja dla piłkarza i jego agenta, która miałaby wynosić 750 tys. euro. Lech na taką kwotę nie chce się zgodzić.

- Cała sytuacja jest bardzo komiczna. Lech doszedł z nami do porozumienia wiedząc, że ma przed sobą jeszcze rozmowy z samym piłkarzem. A to wszystko wstrzymało. - dodaje Zorc i liczy, że uda się doprowadzić do kolejnej rundy negocjacji.

Legia złożyła ofertę Arce. Chce Joela Tshibambę ?

Więcej o: