Menedżer: Robert Lewandowski najbliżej Włoch i Niemiec

- Roberta oglądają kluby z najmocniejszych europejskich lig, ale nie podam szczegółów. Szum medialny nie jest nam potrzebny - twierdzi menadżer Lewandowskiego Cezary Kucharski

Lewandowski zapewnia trzy punkty Lechowi - wideo ?

W ostatnich dniach nasiliły się spekulacje o transferach czołowych piłkarzy Lecha Poznań. Dotyczą głównie Manuela Arboledy, Rengifo oraz reprezentanta Polski Roberta Lewandowskiego.

Przemysław Iwańczyk: Jak długo Lewandowski będzie grał w Lechu?

Cezary Kucharski (menadżer Lewandowskiego): Na pewno do końca sezonu, a potem zależy to od samego Roberta. Zakładamy wariant optymistyczny, że będzie kontynuował passę z jesieni. Zatrzymać go wtedy w Lechu będzie trudno. Sam Robert nie czuje ciśnienia, żeby wyjechać. Ale pewnie się to zmieni, kiedy trafi się klub odpowiadający jego aspiracjom. Na pewno nie wchodzą w grę przenosiny do innej polskiej drużyny.

Miał propozycje już zimą?

- Najbliżej mu do ligi włoskiej i niemieckiej. Roberta oglądają kluby z najmocniejszych europejskich lig, ale nie podam szczegółów. Szum medialny nie jest nam potrzebny, poza tym nie wpływa dobrze na piłkarza, kiedy codziennie czyta, do którego klubu rzekomo przechodzi.

Nie boi się pan, że podzieli los Matusiaka?

- Robert to inny człowiek. Koncentruje się tylko na piłce, Radek, przechodząc do Palermo, miał wiele innych rzeczy na głowie, które go bardzo absorbowały. Szukamy klubu, który sportowo odpowiadałby Robertowi, stawia na młodych i nie boi się wprowadzać ich do jedenastki. Myślimy o rozwoju, a nie o pieniądzach. Lewandowski czy Frankowski? Kto zdobył gola kolejki?

Co się musi stać żeby Stilć trafił do Celticu? - czytaj tutaj ?

Więcej o: