Robert Lewandowski: Ich atuty to obrona i dyscyplina

PRZEGLĄD PRASY. Rywala rozpracowujemy od początku stycznia. Włosi mieli okres słabej gry, teraz idzie im dużo lepiej. Sporo o nich wiemy, niczym nas nie zaskoczą. Zresztą na tym poziomie trudno cokolwiek ukryć - mówi napastnik Lecha Poznań Robert Lewandowski w wywiadzie dla dziennika Polska.

- Nie powiem nic odkrywczego: ich atuty to obrona i dyscyplina. Z tego słyną wszystkie włoskie drużyny - tłumaczy Robert Lewandowski przed czwartkową potyczką z Udinese Calcio w Pucharze UEFA. Włosi po słabym okresie, gdy nie mogli wygrać meczu w lidze, w ostatnich kolejkach spisują się znacznie lepiej - pokonali nawet Juventus Turyn.

- Musimy się koncentrować na swojej grze. Najlepiej nam idzie, gdy przejmujemy inicjatywę, gdy dominujemy. Wtedy dostajemy skrzydeł - dodaje piłkarz Lecha, który nie może być jednak pewny miejsca w wyjściowym składzie przeciwko Udinese.

Lewandowski nie przebywał z drużyną na zgrupowaniu w Turcji, bo dostał powołanie na mecze kadry Polski w Portugalii, a trener Leo Beenhakker już wcześniej zapowiedział, że piłkarzy z Poznania nie zwolni. - Nie mam się czego bać. Trener Smuda widział mnie na tyle często, że wie, w jakiej jestem formie. Wracam do Poznania bez obaw.

Udinese traci stopera - Damiano Ferronetti kontuzjowany ?

Więcej o: