Boniek: Lewandowski w Serie A skończyłby jak Matusiak

PRZEGLĄD PRASY. 6 mln euro - tyle według włoskiego portalu Tuttomercato chce zaoferować za Roberta Lewandowskiego Fiorentina. Na razie jednak to tylko spekulacje. - Z całym szacunkiem dla Lewandowskiego, ale skończyłby w Fiorentinie tak samo jak Radosław Matusiak w Palermo - mówi Zbigniew Boniek w dzienniku ?Polska?.

Serb w Lechu zastąpi Wojtkowiaka >

O zainteresowaniu Lewandowskim we Włoszech mówi się od jakiegoś czasu. Najpierw włoskie portale podały, że 20-letniego napastnika Lecha Poznań chce kupić Napoli. Teraz - jak donosi portal Tuttomercato - Polakiem zainteresowana jest Fiorentina, gotowa wydać na transfer 6 mln euro.

- Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam. Na razie faktycznie nie dostałem żadnej oferty z Fiorentiny - uspokaja Cezary Kucharski, menedżer zawodnika. W transfer Lewandowskiego do Włoch nie wierzy też Zbigniew Boniek. - Do tej pory było tak, że kiedy jakiś polski piłkarz miał trafić do Włoch, to z klubu zawsze ktoś dzwonił najpierw do mnie i pytał o opinię na jego temat - mówi Boniek. - Jak dotąd nikt do mnie z Fiorentiny nie zadzwonił, nawet jej trener Cesare Prandelli, a to przecież mój dobry znajomy.

Transfer Lewandowskiego do Florencji byłby bardzo ryzykownym krokiem młodego piłkarza. W klubie miałby niezwykle mocną konkurencję z Adrianem Mutu i liderem strzelców Serie A Alberto Gilardino na czele. - Z całym szacunkiem dla Lewandowskiego, ale skończyłby w Fiorentinie tak samo jak Radosław Matusiak w Palermo - uważa Boniek. - według mnie on w ogóle nie powinien na razie nigdzie wyjeżdżać. Niech pogra jeszcze półtora roku w Lechu, zdobędzie mistrzostwo Polski, powalczy o tytuł króla strzelców, pokaże się w europejskich pucharach. Wtedy będzie naprawdę gotowy na grę w lepszej lidze - tłumaczy.

Ruch, Poloni, Widzew - kolejka chętnych po Matusiaka ?

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama