Udinese: Dobre losowanie, ale ten Lewandowski...

Udinese na razie nie martwi się dwumeczem z Lechem w 1/16 Pucharu UEFA. Przechodzący kryzys zespół koncentruje się na niedzielnym meczu z Milanem. O Lechu Włosi wiedzą niewiele, ale jeden piłkarz zrobił na nich wrażenie. To 20-letni Robert Lewandowski, napastnik ?Kolejorza?.

Smuda: Wolałem Bundesligę, ale Włosi mogą być ?

Udinese zmierzy się z Lechem Poznań. Losowanie wydaje się być korzystne nawet jeśli ci niezbyt dobrze znani Polacy liczą na rodzący się talent jakim jest Robert Lewandowski (gra w reprezentacji Polski, zdobył też bramkę w meczu z Irlandią). Na ławce zasiądzie Trener Franciszek Smuda, kilkakrotny kandydat na trenera reprezentacji narodowej. Nie należy mylić go z Władysławem Żmudą , obrońcą Verony i Cremonese z lat osiemdziesiątych.

Jeśli piłkarze Udinese pomyślnie przejdą tę rundę spotkają się z Zenitem St. Petersburg albo ze Stuttgartem. Pasquale Marino, trener Udinese tak skomentował to wydarzenie: - Zasłużyliśmy na to, żeby grać mecz rewanżowy u siebie , ponieważ wygraliśmy grupę. Mecz rewanżowy w domu jest dla nas bardzo korzystny.

Jeśli chodzi o Marino nasilają się głosy mówiące o jego możliwym zwolnieniu, w razie porażki w niedzielę na San Siro, w meczu z Milanem. W piątek natomiast, właściciel klubu Giampaolo Pozzo zainterweniował zdecydowanym tonem. - Są trudności, to prawda, podczas świątecznej przerwy drużyna musi się przygotowywać. Wrócimy do gry, poprawimy się. Rozumiem kibiców, którzy są rozczarowani, ale Marino zostanie tu. zostanie naszym trenerem, nawet jeśli przegramy z Milanem.

Zobacz wszystkie pary 1/16 finału Pucharu UEFA ?

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/ www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej o: