Robert Lewandowski inwestuje w polską firmę. Samurai Labs walczy z przemocą w internecie

Jak podał Business Insider Polska, Robert Lewandowski zainwestował w kolejny biznes. Napastnik Bayernu został współwłaścicielem polskiej firmy Samurai Labs, która zajmuje się wykrywaniem przemocy w internecie za pomocą sztucznej inteligencji.

Robert Lewandowski od dawna znany jest z przemyślanego inwestowania zarobionych w piłce pieniędzy. Na liście inwestycji kapitana reprezentacji Polski jest m.in. kilka apartamentów, budowa restauracji w Giżycku, czy dom mediowy RL Media.

Teraz napastnik Bayernu zainwestował w polski start-up Samurai Labs zajmujący się ściganiem cyberprzemocy. Założycielem firmy jest Michał Wroczyński, lekarz i przedsiębiorca specjalizujący się w komercjalizacji projektów związanych ze sztuczną inteligencją. Współwłaścicielami Samurai Labs zostali Robert Lewandowski oraz inwestor Dawid Urban.

- Cieszę się, że to w Polsce powstaje technologia, która pomoże ludziom z całego świata w walce z groźnym zjawiskiem cyberprzemocy - powiedział w rozmowie z "Business Insider Polska" Robert Lewandowski.

Jak działa system?

Technologia Samurai może być wykorzystywana w miejscach, gdzie internauci są narażeni na przemoc internetową, m.in.: serwisach randkowych, forach internetowych czy w grach online. Działać będzie dzięki połączeniu uczenia maszynowego z wnioskowaniem, co pozwoli na analizowanie rozmów (obecnie działa w języku angielskim, trwają pracę nad przełożeniem AI na język polski) i znajdowanie przypadków przemocy.

Wroczyński wyjaśnia, że szkodliwe treści będą przez system automatycznie blokowane i raportowane do moderatora forum, który podejmie ostateczną decyzję dotyczącą czasowego lub stałego zablokowania użytkownika. W przypadku przestępstwa np. wykrycia działań pedofila, który próbuje umówić się z dzieckiem, system automatycznie zablokuje użytkownika, a administratorzy serwisu powiadomią odpowiednie instytucje.

źródło: businessinsider.com.pl

***

>>> Przemysław Tytoń na wylocie z Deportivo La Coruna

>>> Kamil Grosicki poprosił o bilet na mecz reprezentacji Polski

>>> Syn Cristiano Ronaldo dołączył do zespołu Juventusu

>>> Bayern Monachium krytykowany przez Carlo Ancelottiego

>>> Jeśli Manchester przegra w następnym meczu, to Mourinho zostanie zwolniony

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.