Transfery. Lewandowski uszanuje to, że nie jest na sprzedaż

Niemiecki agent Roberta Lewandowskiego powiedział, że mimo zainteresowania Manchesteru United napastnik reprezentacji Polski uszanuje decyzję Borussii Dortmund, która nie chce doprowadzić do jego sprzedaży.

Przyszłość Lewandowskiego była od pewnego czasu niewiadomą. Ostatnio zainteresował się nim sam Alex Ferguson, ale Maik Barthel mówi, że mimo iż ostatnio przedstawiona propozycja nowego kontraktu nie zadowalała Polaka, nie zamierza naciskać na transfer z Dortmundu. Dyrektor sportowy Borussii, Michael Zorc, powiedział wcześniej, że poza Shinjim Kagawą żaden piłkarz latem z klubu już nie odejdzie.

- Przyznajemy, ze Manchester United jest zainteresowany Lewandowskim. Nie mogę potwierdzić jakichkolwiek dyskusji o warunkach finansowych - powiedział Barthel serwisowi Goal.com.

- Szanujemy decyzję BVB o niesprzedawaniu Roberta.

Lewandowski stał się jednym z najgorętszych napastników w Europie. We wszystkich rozgrywkach zdobył 30 bramek i zaliczył 12 asyst. Gdy był pytany o zainteresowanie ze strony Bayernu Monachium, nie przesądzał swojej przyszłości w Borussii.

- Tak, oczywiście, że słyszałem o zainteresowaniu - mówił wtedy "Sport-Bildowi". - Nie wiem, co zdarzy się za dwa miesiące. Myślałem też sobie: co jeszcze mógłbym osiągnąć w Borussii? To trudne.

Napastnik trafił do Dortmundu w 2010 r. z Lecha Poznań. Zdążył zdobyć dwa mistrzostwa kraju, w tym roku również z Pucharem. Jego kontrakt wygasa w 2014 r.

Borussia Dortmund świętuje mistrzostwo Niemiec [GALERIA]

 

Kagawa spotkał się z Fergusonem ?

Więcej o: