Bundesliga. Bild - tabloid, ale nie wobec Bayernu

Czy informacje, jakie Sport Bild podaje w sprawie ewentualnego transferu Roberta Lewandowskiego do Bayernu Monachium można traktować jako plotki? Jego wiarygodność budzi zastrzeżenia, ale akurat w przypadku bawarskiego klubu wie wszystko szybciej i precyzyjniej niż konkurencji.

My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

Kontrowersje związane są głównie z samym Bildem. Tygodnik Sport Bild - jeden z największych magazynów sportowych w Europie - jest traktowany jako źródło poważniejsze. Sportowy periodyk koncentrujący się głównie na piłkarskich Niemczech jest ściśle związany z Bawarią. W Niemczech Bild jest traktowany niemal jak rzecznik Bayernu - unika ostrej krytyki wobec drużyny, legenda monachijczyków Franz Beckenbauer jest jego felietonistą, a sam klub niektóre swoje decyzje ujawnia najpierw na łamach tabloidu. Tak było w styczniu np. z informacją, że działacze bawarczyków rozmawiali o sponsorowaniu drużyny z kierownictwem rosyjskiego koncernu Gazprom.

Sport Bild nieraz zaskakiwał informacjami, które wydawały się nierealne, a później sprawdzały się w kontekście Bundesligi - m.in. w 2010 r. informował jako pierwszy o tym, że Raul może trafić do Schalke 04 Gelsenkirchen.

Robert Lewandowski blisko Bayernu! Obie strony po pierwszych rozmowach ?

Dyrektor Borussii: Nie puścimy Lewandowskiego za żadne pieniądze ?

Snajperskie rekordy Polaków w Bundeslidze. Kogo goni Lewandowski?

Więcej o: