Wieretelny: Trzeba się z tym pogodzić

Justyna Kowalczyk została wykluczona z finału sprintu na 1200 metrów w Kuusamo za ?niedozwolony podbieg krokiem łyżwowym?. Jej trener Aleksander Wieretelny mówi Sport.pl: - Musimy pogodzić się, że Justyna będzie bacznie obserwowana w tym sezonie

Polka wygrała swoje biegi ćwierćfinałowy i półfinałowy, pewnie awansowała do finału. Jednak chwilę później decyzja jury została przesunięta na ostatnie miejsce i tym samym wykluczona z finału.

- Nie możemy mieć zastrzeżeń - mówi Wieretelny. - Jury obserwowało wyścig dokładnie, zauważyło podbieg i podjęło decyzję. Nie było żadnych protestów - dodaje trener Kowalczyk.

Polka została ukarana za nieprzepisowy podbieg krokiem łyżwowym (sprint rozgrywano "klasykiem"). Wieretelny kończy: - Musimy przyzwyczaić się do tego, że Justyna, jako triumfatorka Pucharu Świata, będzie bacznie obserwowana w tym sezonie przez sędziów.

Zawody w Kuusamo wygrała Marit Bjoergen przed Petrą Majdić. To drugie zwycięstwo największej rywalki Kowalczyk w tym sezonie Pucharu Świata. W sobotę bieg na 5 km. Relacja na żywo na Sport.pl

Kowalczyk zdyskwalifikowana ?

Specjalne materiały Sport.pl - zdjęcia, wideo, rankingi POLECAMY!

Więcej o: