Aleksander Wierietielny: Śledzimy wyniki rywalek Justyny Kowalczyk

Justyna Kowalczyk wygrała w sobotę bieg na 5 km podczas zawodów w Muonio. Słowenkę Petrę Majdić wyprzedziła o 20 sekund. - To nie był żaden pogrom - mówi trener biegaczki w wywiadzie dla eurosport.pl.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

- Justyna od lat prezentuje taką formę i nie raz już wygrywała z Majdic na tym dystansie taką różnicą - mówi trener polskiej biegaczki i dodaje, że przygotowania przed rozpoczynającymi się w najbliższy weekend w Gaellivare pierwszymi zawodami Pucharu Świata wyglądały tak samo jak rok temu. - Nie było sensu niczego zmieniać. Jak dotąd za każdym razem wszystko wychodziło nam bardzo dobrze - zapewnia.

Wierietielny przyznaje, że Polka ma przed sobą jeszcze wiele pracy. Musi poprawić każdy element biegu, zwłaszcza technikę biegu dowolnego. Poza szlifowaniem formy, śledzi też przedsezonowe wyniki głównych rywalek. - Jesteśmy na bieżąco. Wiemy, kto, gdzie, z kim i jak rywalizował. To jednak o niczym nie świadczy. Prawda o formie czołówki wyjdzie na premierowych zawodach Pucharu Świata w Gaellivare. Bardzo mocna będzie Charlotte Kalla. Wydaje mi się, że Szwedka u siebie w domu wygra. A jeśli nie, to tylko minimalnie przegra z Bjoergen. Zapewniam, że Justysia też będzie walczyć - mówi trener.

Zwycięstwo Marit Bjoergen ?

Więcej o: