Vancouver 2010. Kowalczyk przeprosiła Bjoergen

Justyna Kowalczyk po zakończonym wyścigu na 30 kilometrów przeprosiła swoją rywalkę Marit Bjoergen za wywołanie całej afery z astmą. - Bardzo przepraszam, gdyż to nie był odpowiedni czas, by rozpoczynać taką konwersację - powiedziała polska multimedalistka.

- To nie był atak bezpośrednio na Marit. Dla mnie ona jest bardzo dobrą atletką. Chciałam tylko rozpocząć dyskusję na temat astmy, gdyż mamy w biegach narciarskich problem z tą chorobą. Jest naprawdę wielu sportowców, którzy na nią chorują - powiedziała Polka.

- Dla mnie to ideał biegaczki. Ale problem astmy w naszej dyscyplinie nie zniknął, jest wielu chorych i to trzeba jakoś rozwiązać. Dziś już nie czas na komentarze, więcej powiem jak się skończy sezon czyli w Falun. Jeszcze raz przepraszam i zapewniam, że to nie miał być osobisty atak na Marit, tylko zwrócenie uwagi na problem - dodała Kowalczyk w wywiadzie dla Sport.pl

Niektóre leki na astmę, w tym także te które zażywa Norweżka, zawierają substancje zakazane przez światową agencję anty-dopingową. Wielu sportowców, którzy chorują na tę przypadłość, ma specjalne zezwolenia lekarskie. Dzięki nim mogą zażywać wspomniane specyfiki.

Bjoergen przyznała, że była zaskoczona komentarzami Polki, ale nie żywi do niej urazy: - Byłam trochę rozczarowana, gdy to usłyszałam, ale teraz już o tym zapomniałam. Jestem szczęśliwa, że udało jej się dziś wywalczyć złoto i dla mnie cała historia jest zakończona - powiedziała Norweżka.

Czy Justyna Kowalczyk kpiła z astmy Bjorgen??

 

Robert Korzeniowski: astma jest "chorobą zawodową" sportowców?

 

Niedojrzałość olimpijska Justyny Kowalczyk psuła atmosferę biegów w Vancouver?

 

Wygraj Ligę

"Wygraj Ligę" - największy piłkarski konkurs w Polsce - wystartował! To już 18. edycja gry, w której bierze udział nawet kilkadziesiąt tysięcy drużyn. Stwórz własny zespół, załóż lub dołącz do ligi prywatnej, rób transfery, ściągaj sponsorów. Zagraj i "Wygraj Ligę"! ?

 

Zwycięzca zdobędzie 10 000 zł, ale pula nagród to aż 25 000 zł. Zapraszamy do gry.

Bjoergen zgubiła wszystkich oprócz mnie - powiedziała Kowalczyk ?

Więcej o: