Vancouver 2010. Bjoergen o Kowalczyk: Nie wiem o co jej chodzi

Norwegowie maglowali Kowalczyk, a polscy dziennikarze przyszli na konferencję Marit Bjoergen, która w sztafecie zdobyła już trzecie złoto w Whistler. - Nie wiem o, co jej chodzi, przecież nie powiedziałam na jej temat ani słowa podczas igrzysk. Dotąd była fajną dziewczyną - powiedziała Sport.pl Norweżka, której Kowalczyk zarzuciła "wspomaganie" środkami na astmę.

Pojedynek na trasie pomiędzy Kowalczyk, a Bjoergen będzie miał miejsce w sobotę. Bieg na 30 kilometrów stylem klasycznym rozpocznie się o godzinie 20:45. Relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl już od godziny 17.

Kilka dni temu Kowalczyk zarzuciła dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej z Kanady - od grudnia chorej na astmę Norweżce Marit Bjorgen - nieuczciwość i stosowanie niedozwolonych środków dopingowych usprawiedliwionych astmą właśnie.

- Czuję się urażona tymi atakami, ale słyszałam o nich tylko od mediów norweskich, nigdy od samej Kowalczyk. Nie byłam szczęśliwa, gdy o tym usłyszałam - powiedziała Sport.pl Bjoergen.

Czy w ogóle rozmawia pani czasem z Justyną? - Zamienimy parę zdań, gdy jesteśmy na zawodach, ale nie przyjaźnimy się za bardzo. Jestem w lepszym kontakcie ze Szwedkami i innymi dziewczynami. Chyba po biegu powinnyśmy ze sobą porozmawiać i wszystko sobie wytłumaczyć - zakończyła Marit.

W norweskiej prasie Bjoergen wypowiedziała się jednak dzień wcześniej dużo ostrzej. - Kowalczyk nie umie przegrywać - tak cytowały ją m.in. "Dagbladet" i "Verdens Gang".

Prezes Nurowski starał się tonować emocje, a w oczach Justyny i jej trenera widzieliśmy raczej, że w sobotę na trasie i poza nią rozegra się największa w historii bitwa polsko-norweska na narty, smary, kijki, płuca, leki na astmę, ale przede wszystkim wielkie emocje.

Wygraj Ligę

"Wygraj Ligę" - największy piłkarski konkurs w Polsce - wystartował! To już 18. edycja gry, w której bierze udział nawet kilkadziesiąt tysięcy drużyn. Stwórz własny zespół, załóż lub dołącz do ligi prywatnej, rób transfery, ściągaj sponsorów. Zagraj i "Wygraj Ligę"! >

 

Zwycięzca zdobędzie 10 000 zł, ale pula nagród to aż 25 000 zł. Zapraszamy do gry.

Wielu ludzi gratulowało mi odwagi - mówi Kowalczyk ?

Więcej o: