Vancouver 2010. Dzień 13 - rozkład

Kornelia Marek, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec i pobiegną w czwartek w sztafecie 4x5 km na igrzyskach w Vancouver. Z innych wielkich wydarzeń decydująca walka o medale w slalomie gigancie i jeździe figurowej solistek

Polki wyruszą na trasę o godz. 20. Zacznie Marek, po niej pobiegnie Kowalczyk (obie stylem klasycznym), dalej Maciuszek i zafiniszuje Jaśkowiec (obie dowolnym). Cel? Trener kadry narciarek biegowych Wiesław Cempa: - Nie będę bawił się w typowanie, chcemy po prostu zrobić na trasie wszystko co możliwe. Wierzę, że Kornelia przybiegnie swoją zmianę w grupie, a potem ruszy Justyna... Zobaczymy co będzie.

Przypomniał, że sztafeta to dyscyplina niespodzianek: - Nikt nie stawiał na Czechów - rzucił. Nas południowi sąsiedzi przegrali sztafetę 4x10 km tylko ze Szwedami i Norwegami.

W Libercu na mistrzostwach świata Polki zajęły bardzo dobre szóste miejsce.

W czwartek odbędzie się tez drugi przejazd w slalomie gigancie. Niestety już bez Linsay Vonn (wypadła z trasy, uderzyła w osłonę i złamała palec) i Polki Agnieszki Gąsiennicy-Daniel ("nie trafiłam w dziury i mnie wyrzuciło").

Emocji nie zabraknie też w nocy - pół godziny po północy finał hokeja kobiet, wielkie starcie USA i Kanady, a od godz. 2 taniec dowolny solistek, także bez Polki Agnieszki Jurkiewicz, która po kompromitującym występie odpadła z rywalizacji po programie obowiązkowym.

Szczegółowy rozkład dnia w Vancouver

18:00 - curling kobiet, półfinały: Chiny - Szwecja

18:00 - curling kobiet, półfinały: Kanada - Szwajcaria

18:30 - narciarstwo alpejskie - slalom gigant kobiet, II przejazd*

19:00 - kombinacja norweska - konkurs na dużej skoczni

20:00 - narciarstwo klasyczne, sztafeta 4x5 km kobiet* - Kornelia Marek, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec

20:00 - hokej kobiet, mecz o trzecie miejsce: Finlandia - Szwecja

22:00 - kombinacja norweska, bieg na 10 km*

23:00 - curling mężczyzn, półfinały: Szwecja - Kanada

23:00 - curling mężczyzn, półfinały: Norwegia - Szwajcaria

00:30 - hokej kobiet, finał: Kanada - USA*

2:00 - łyżwiarstwo figurowe, taniec dowolny solistek*

3:00 - narciarstwo dowolne, akrobacje mężczyzn*

* - zawody z rozdaniem medali

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Vancouver 2010 na Sport.pl ?

Więcej o: