Biegi narciarskie. Sztafetowy trening Justyny Kowalczyk

Podczas wtorkowego treningu Justyna Kowalczyk miała upadek. Na szczęście nic się jej nie stało i w czwartkowej sztafecie pobiegnie zgodnie z planem. Na drugiej zmianie, techniką dowolną. Relacja Z Czuba od 18, bieg Polek - od 20.

Czwartkową sztafetę Kowalczyk zamierza potraktować bardzo poważnie. Zapowiada, że swój odcinek pobiegnie najszybciej jak się da. - To będzie dla niej ostry trening przed sobotnim startem na 30 km. "Przepali" silnik - mówi szkoleniowiec Aleksander Wieretelny.

- Niech dziewczyny będą spokojne. Na treningu zawsze biegam szybciej niż podczas zawodów - uśmiechała się liderka Pucharu Świata.

Na ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Libercu polska sztafeta sprawiła wielką niespodziankę, zajmując szóste miejsce. W czwartek oprócz Justyny Kowalczyk pobiegną Kornelia Marek (na pierwszej zmianie techniką klasyczną) oraz Paulina Maciuszek i Sylwia Jaśkowiec na trzeciej i czwartej techniką dowolną. - Powtórka z Liberca byłaby miłą niespodzianką, wtedy nieoczekiwanie dla wszystkich pokonaliśmy m.in. Rosjanki. Bardzo się na ten bieg nastawiamy - twierdzi Wiesław Cempa, trener kadry biegaczek.

Wszystko co chcieli byście wiedzieć o astmie ?

Więcej o: