Rywalka Kowalczyk o jej krytyce trasy: Bla, bla, bla...

"Justyna Kowalczyk znów skrytykowała olimpijską trasę w Whistler mówiąc, że jest zbyt łatwa. Wygląda jednak na to, że taka łatwa wcale nie jest - faworytka do medalu w poniedziałkowym biegu na 10 km techniką dowolną zajęła piąte miejsce" - pisze o polskiej biegaczce "Vancouver Sun" i cytuje srebrną medalistkę na 10 km st. dowolnym Kristinę Smigun: Bla, bla, bla...

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! ?

"Już to wszystko słyszeliśmy. Niezależnie od tego czy zajmuje pierwsze czy piątce miejsce, Polka Justyna Kowalczyk pozostaje największym krytykiem olimpijskich trasy" - zaczyna artykuł o sprincie na 10 km dziennikarz "Vancouver Sun".

Gazeta cytuje słowa Kowalczyk: - To nie jest trasa dla mnie. To nie jest trasa na igrzyska. Po raz pierwszy w życiu widziałam taką trasę na zawodach olimpijskich.

Kowalczyk oraz jej trener Aleksander Wierietielny od roku krytykują trasy przygotowane przez organizatorów igrzysk. Ich zdaniem są one za łatwe - Kowalczyk, która lubi trudne podbiegi, na płaskich odcinkach nie ma gdzie uciekać rywalkom.

"27-letnia Polak czyta chyba z przygotowanych notatek, bo to dokładnie ta sama krytyka, którą wygłosiła podczas jej ostatniej wizyty tutaj w styczniu 2009 roku - na przedolimpijskich zawodach Pucharu Świata, kiedy wygrała bieg łączony na 15 km" - pisze "Vancouver Sun".

"Wykorzystując konferencję prasową jako forum, Kowalczyk mówiła wówczas: - Już po pierwszym treningu prawie płakałam, bo dla mnie ta trasa jest za łatwa" - przypomina słowa Polki kanadyjski dziennikarz.

I dodaje: "Wygląda jednak na to, że taka łatwa wcale nie jest. Faworytka do medalu w poniedziałkowym biegu na 10 km techniką dowolną zajęła piąte miejsce".

Sprint na 10 km wygrała Szwedka Charlotte Kalla. Drugie miejsce zajęła Kristina Smigun-Vaehi z Estonii, a trzecia była Norweżka Marit Bjoegren. Kowalczyk straciła do Kalli 22 sekundy.

"Vancouver Sun" cytuje Smigun, która stwierdziła, że jedyną rzeczą, na którą Kowalczyk ma prawo teraz narzekać jest jej bieg.

- Bla, bla, bla - cytuje słowa Estonki gazeta. - Powiedziała, że trasa była łatwa? Dlaczego zatem nie pobiegła szybciej? - spytała Smigun.

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Czy Justyna Kowalczyk dobrze zrobiła startując na 10 km? 

Więcej o: