Biegi narciarskie. Kowalczyk ledwo zakwalifikowała się do w ćwierćfinału sprintu w Davos

Justyna Kowalczyk awansowała do ćwierćfinału sprintu techniką dowolną w Davos, ale zajęła dopiero 30. miejsce. W ćwierćfinale zobaczymy też Agnieszkę Szymańczak. Kwalifikacje wygrała niemiecka specjalistka od sprintów Denise Herrmann. Marit Bjoergen była czwarta.

Kowalczyk uzyskała czas 3:02.86, o 3,62 sekundy gorszy od Herrmann. To dało Polce dopiero 30. pozycję, a kwalifikowało się 30 zawodniczek. Kowalczyk była szybsza o zaledwie 0,3 sekundy od pierwszej wyeliminowanej Charlotty Kalli.

24. miejsce zajęła Agnieszka Szymańczak. Sylwii Jaśkowiec nie udało się zakwalifikować, uplasowała się na 56. pozycji.

Czwarty najszybszy czas eliminacji uzyskała Marit Bjoergen. Drugie miejsce zajęła Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg, a trzecie jej rodaczka Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

W ćwierćfinale rywalkami Kowalczyk będą Hermann, Kikkan Randall, Natalia Korostieliewa, Karine Laurent i Laurien Van der Graaf.

Ćwierćfinały rozpoczną się o 11.45. Relację na żywo przeprowadzi ekipa Z Czuba.