Bjoergen powitana kwiatami. Trener Kowalczyk: W Norwegii Justyna bukietów nie dostaje

W piątek w Jakuszycach pierwsze zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. Wszyscy uczestnicy zawodów z Justyną Kowalczyk na czele trenują już na na trasach. Organizatorzy przywitali liderkę Pucharu Świata, Norweżkę, Marit Bjoergen bukietem czerwonych róż.

- Justyna od organizatorów w Norwegii nigdy bukietów kwiatów nie dostaje - skomentował trener Polki, Aleksander Wierietielny w rozmowie z reporterem Sport.pl. Dodał, że ma nadzieję, że zawody odbędą się w sportowej atmosferze. - Mam nadzieję, że przyjadą tutaj tylko prawdziwi kibice i będą kulturalnie dopingować na trasie.

Justyna Kowalczyk trenowała w czwartek ok. godziny. Jest bardzo przejęta występem przed polską publicznością. - Zwycięstwo nie jest najważniejsze. Liczy się sam start. Czekałam na to tyle lat. Zazdrościłam innym zawodniczkom, że mogą występować w swoim kraju, przed swoimi kibicami. Dla mnie to zupełnie inny start niż wszystkie inne.

Zawody odbędą się w piątek (sprint, początek głównej części rywalizacji o 14:30) i sobotę (bieg na 10 km o 14:30). Relacje na żywo w Sport.pl.

Zobacz wideo
Więcej o: