Biegi narciarskie. Wierietelny o Bjoergen: Dobrze nauczyła się jak walczyć z Justyną

PRZEGLĄD PRASY. We wtorkowym Przeglądzie Sportowym Aleksander Wierietielny, trener Justyny Kowalczyk opowiedział o nadziejach związanych z występem przed polską publicznością na Polanie Jakuszyckiej. Białorusin zauważył, że na pewno Polce nie będzie łatwo wygrać, szczególnie, że Norweżka wie jak wygrywać z jego podopieczną. - Nauka nie poszła w las - mówi Wierietielny.

Justyna trzeci raz z rzędu z Kryształową Kulą? Podyskutuj o tym na facebooku Sport.pl ?

Po biegu w Novym Meście, dzięki któremu Marit Bjoergen odzyskała koszulkę liderki Puchar Świata, Norweżka chwaliła Polkę. Jednak podczas wyścigu nie dała Kowalczyk ani jednej zmiany. Tak sprawę komentuje w Przeglądzie Sportowym trener Wierietelny.

- Dobrze nauczyła się jak z Justyną walczyć podczas Igrzysk w Vancouver, w biegu na trzydzieści kilometrów. Tam prowadziła przez siedem czy osiem ostatnich kilometrów i próbowała uciec Kowalczyk, która później jednak ją wyprzedziła. Nauka nie poszła w las. Norweżka jeździ teraz za kimś z tyłu, oszczędza siły i próbuje wyprzedzać przed metą. To doświadczona zawodniczka - uważa Białorusin.

W piątek o 14:30 w Szklarskiej Porębie zawodniczki Pucharu Świata zmierzą się w sprincie. Dzień później o tej samej porze wystartują w biegu na 10 kilometrów. Justyna Kowalczyk do pierwszej w klasyfikacji generalnej Marit Bjoergen traci 12 punktów. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl

Zobacz wideo
Więcej o: