Biegi narciarskie. Kowalczyk: Nie jest łatwo, kiedy widzisz same czerwone koszulki

Justyna Kowalczyk w wywiadzie dla norweskiej stacji telewizyjnej NRK stwierdziła, że na starcie, kiedy rozgląda się dookoła i widzi same czerwone koszulki reprezentantek Norwegii, nie jest jej łatwo. - Gdyby nie było dziewczyn w zespole, nie byłoby mnie tu gdzie dzisiaj jestem. Dlatego jestem pod wrażeniem Justyny - komentuje słowa Polki Therese Johaug.

- Wszystko co osiągnęłam, zawdzięczam dziewczynom wokół mnie. Nie mogłabym przez 250 dni w roku podróżować sama - uważa Marit Bjoergen.

"Od jakiegoś czasu Kowalczyk w Pucharze Świata broni honoru Polski sama." - uważają dziennikarze NRK.no. Norweska stacja telewizyjna odwiedziła również serwismenów Polki.

- Może czterech ludzi to nie to samo co dwudziestu, ale ciężko pracujemy i mamy ogromne serce do tego sportu - komentuje pracę swojego sztabu Kowalczyk.

W piątek o godzinie 14:30 w Szklarskiej Porębie uczestniczki Pucharu Świata pobiegną w spirncie. W sobotę o tej samej porze panie zmierzą się na dystansie 10 kilometrów. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl.

Nie spodziewałem się, że będzie tak ładnie - Wieretielny o Szklarskiej Porębie

Więcej o: