Biegi narciarskie. Trener Justyny Kowalczyk: Nie proponowali mi dużych pieniędzy. Proponowali bardzo duże pieniądze

W rozmowie z dziennikarzem Sport.pl Robertem Błońskim trener Justyny Kowalczyk Aleksander Wieretielny ujawnił: - Przed tym sezonem w moim kierunku padło pytanie od zagranicznej federacji. Nie zaproponowano mi dużych pieniędzy. Zaproponowano mi bardzo, bardzo duże pieniądze.

Profil Sport.pl na Facebooku - 41 tysięcy fanów. Plus jeden? 

Na koniec wywiadu przeprowadzonego w estońskim Otepeaeae, Robert Błoński zapytał Wierietielnego, czy czuje się doceniony.

Trener zaczął odpowiedź nieco wymijająco: - Po igrzyskach olimpijskich w Turynie przyszedł do nas szwedzki serwismen Ulf Olsson. Przejęliśmy go od Czeszki Neumanovej, która skończyła karierę. Ulf świetnie smarował i dobierał narty do łyżwy. Po MŚ w Libercu w 2009 roku podkupili go Norwegowie. Zaproponowali więcej, niż my mogliśmy dać.

Potem jednak trener powiedział i o sobie: - Przed tym sezonem i w moim kierunku padło pytanie od zagranicznej federacji. Nie zaproponowano mi dużych pieniędzy. Zaproponowano mi bardzo, bardzo duże pieniądze. Działacze, którzy proponują takie kwoty, wymagają wyniku natychmiast. Odpowiedziałem, że do igrzysk w Soczi zostały dwa lata i niczego nie mogę zagwarantować, bo w ten sposób nie można pracować. Z Tomkiem Sikorą osiągnąłem sukces w biatlonie po wielu latach współpracy. Identycznie jest z Justyną. Żeby doprowadzić zawodnika na szczyt, trzeba pięciu-sześciu lat. Dwa lata to za mało, dlatego grzecznie podziękowałem. Nie warto się szarpać. Wolę jeść łyżeczką, a nie chochlą.

Aleksander Wierietilny jest trenerem Justyny Kowalczyk od początku jej kariery w kadrze narodowej. Doprowadził znakomitą narciarkę do zdobycia czterech medali olimpijskich (jednego złotego), sześciu w mistrzostwach świata (dwa złote) i trzech triumfów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Przeczytaj cały wywiad z Aleksandrem Wierietielnym, trenerem Justyny Kowalczyk ?

Kiira Korpi - śliczna wicemistrzyni Europy w łyżwiarstwie figurowym

Justyna Kowalczyk dogoni Marti Bjoergen i zdobędzie Puchar Świata?
Więcej o: