Biegi narciarskie. Justynę Kowalczyk czeka operacja?

Nasza najlepsza biegaczka Justyna Kowalczyk po zakończeniu obecnego sezonu może trafić na salę operacyjną - donosi TVP Sport. Polka ma problemy z prawym kolanem i koniecznie chce się dobrze przygotować do Mistrzostw Świata w Val di Fiemme i Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Do końca obecnego sezonu Kowalczyk ma startować bez żadnych zmian, jednak już dzień po ostatnich zawodach Pucharu Świata w Falun (18 marca) może trafić na salę operacyjną. Zabieg odbyłby się w jednym z warszawskich centrów medycznych.

Kowalczyk od wakacji ma problemy ze stawem kolanowym. Ból pojawia się w nim podczas treningów biegowych i jeździe na rowerze, co znacznie utrudnia ćwiczenia. Podczas startów zimowych nie jest on już tak dokuczliwy.

- Za wszelką cenę chcę się dobrze przygotować do mistrzostw świata w Val di Fiemme i do igrzysk w Soczi - wyjaśniła Kowalczyk w rozmowie z TVP Sport . - Jeżeli lekarz, któremu w stu procentach ufam, podejmie decyzję o konieczności zabiegu operacyjnego, to się po prostu z nią zgodzę - dodała.

W klasyfikacji Pucharu Świata Polka jest obecnie piąta ze stratą 185. punktów do prowadzącej Marit Bjoergen. 29 grudnia w Oberhofie rozpoczyna się prestiżowy cykl zawodów - Tour de Ski.

Wszystko o Justynie Kowalczyk - w specjalnym serwisie ?

Justyna pokazała, że potrafi deklasować Norweżki. Będzie faworytką Tour de Ski!

Więcej o: