Australian Open. Agnieszka Radwańska gra z weteranką

40-letnia Kimiko Date-Krumm będzie o 1. w nocy z poniedziałku na wtorek rywalką Agnieszki Radwańskiej w I rundzie Australian Open. - Najważniejsze, żeby nie bolało - mówi Polka, która przez ostatnie tygodnie walczyła z kontuzją.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Dla rozstawionej z nr. 12 Polki będzie to pierwszy pojedynek od październikowej operacji lewej stopy. - Jadę do Australii bez wielkich oczekiwań. Chcę grać bez bólu, zupełnie nie wiem, co z tego wyjdzie - mówiła Agnieszka. Wielkoszlemowe turnieje w Australii (poza turniejem przed dwoma laty, gdy sensacyjnie przegrała w pierwszej rundzie z Ukrainką Kateryną Bondarenko) polska tenisistka jednak lubi. Trzy lata temu była w ćwierćfinale.

Ale rywalka (56. w rankingu WTA) nie będzie łatwa. Date-Krumm jest najstarszą aktywną tenisistką. Choć karierę zaczynała zanim Radwańska zdążyła się urodzić (1989 r.), to wciąż jest piekielnie szybka, waleczna i niezwykle doświadczona. W zeszłym sezonie wygrywała m.in. z Dinarą Safiną, Nadią Pietrową i Marią Szarapową. Awansowała do pierwszej setki rankingu, choć w 2008 r. powróciłą do gry po 12-letniej przerwie.

Łukasz Kubot ? sensacyjnie wygrywa

Więcej o: