Agnieszka Radwańska poza Top10 rankingu WTA

Po raz pierwszy od 2011 roku Agnieszka Radwańska znalazła się poza pierwszą dziesiątką rankingu WTA. Polka w najnowszym zestawieniu zajmuje 13. miejsce, to spadek w porównaniu z zeszłym tygodniem o cztery miejsca. Liderką niezmiennie jest Amerykanka Serena Williams.

W zeszłym tygodniu Radwańska odpadła w trzeciej rundzie turnieju w Madrycie po porażce z Dunką polskiego pochodzenia Karoliną Woźniacką. Polka nie obroniła tym samym punktów rankingowych za zeszłoroczny półfinał i było pewne, że w rankingu WTA wypadnie poza pierwszą dziesiątkę. W porównaniu do zeszłego tygodnia straciła aż cztery pozycje i zajmuje 13. lokatę. W rankingu WTA prowadzi Amerykanka Serena Williams, przed Rumunką Simoną Halep i Rosjanką Marią Szarapową.

Starsza z sióstr Radwańskich znajdowała się w czołowej dziesiątce światowego rankingu nieprzerwanie od 10 października 2011 roku (po raz pierwszy znalazła się w niej w lipcu 2008 roku). W lipcu 2012 awansowała nawet na najwyższe w karierze miejsce - drugie.

Skąd taka obniżka lotów Radwańskiej? - Gra słabiej, bo jest psychicznie zmęczona po tylu latach biegania. I zakochana, co w kobiecym tenisie prawie zawsze przekłada się na wyniki. Żeby lepiej grać, trzeba samemu chcieć się doskonalić, a Agnieszkę zadowala to, co już ma - analizuje dla Sport.pl Extra Tomasz Iwański, były trener Nadii Pietrowej i Jarosławy Szwedowej.

Polka w najbliższych dniach będzie pracować nad formą. Radwańska zrezygnowała ze startu w prestiżowym turnieju w Rzymie. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do zaczynającego się już 24 maja Rolanda Garrosa.

Zobacz wideo

Sobowtóry tenisistek (z przymrużeniem oka). Radwańska jak Pan Magoo, Safarova jak z "Egzorcysty"... [ZOBACZ]

źródło: Okazje.info

Czy Agnieszka Radwańska wróci w tym sezonie do Top10 rankingu WTA?
Więcej o: