WTA Doha. Radwańska znów przegrała z Williams

34-letnia Venus Williams znów stanęła na drodze Agnieszce Radwańskiej. Polka przegrała w ćwierćfinale turnieju w Dausze 4:6, 6:1, 3:6.

Radwańska już raz w tym roku przegrała ze starszą z sióstr Williams. W czwartej rundzie Australian Open Amerykanka także wygrała w trzech setach, oddając tylko drugą partię. W sumie od 2006 roku Polka przegrała z Williams siedem z 11 dotychczasowych pojedynków.

Mecz trwał dwie godziny i 19 minut i był niezwykle zacięty. W sumie aż 13 z 26 gemów kończyło się walką na przewagi.

W pierwszym secie Polka dała się przełamać już w pierwszym gemie i do końca nie zdołała odrobić strat. W drugim grała lepiej w decydujących momentach. Wytrzymywała psychicznie ważne wymiany i wydawało się, że w trzecim secie powinna wygrać łatwo. W końcu dla doświadczonej Williams był to już trzeci trzysetowy mecz w tym turnieju.

W decydującym secie Amerykanka znów szybko przełamała i odskoczyła na 4:1. Wydawało się, że Radwańska jeszcze nawiąże walkę, ale serwując przy stanie 5:3, Williams zakończyła mecz.

Za grę w ćwierćfinale Radwańska zarobiła 19 065 dolarów i otrzyma 100 punktów do rankingu WTA. Williams zarobi co najmniej 35 465 dolarów i 185 punktów. W półfinale zmierzy się z Wiktorią Azarenką która łatwo wyeliminowała Karolinę Woźniacką.