Tenis. Martina Navratilova w sztabie trenerskim Agnieszki Radwańskiej!

Martina Navratilova została nowym członkiem teamu Agnieszki Radwańskiej. 58-letnia Czeszka jest byłą najlepszą tenisistką świata, osiemnastokrotną triumfatorką wielkoszlemowych turniejów.

Radwańska o rozpoczęciu współpracy z Navratilovą poinformowała na Facebooku i na Twitterze. Potwierdziła tym samym doniesienia czeskiej prasy, która anonsowała takie wzmocnienie trenerskiego sztabu polskiej tenisistki. "Jestem bardzo szczęśliwa, ogłaszając, że Martina Navratilova jest najnowszym członkiem mojego sztabu" - napisała Radwańska.

"Jestem bardzo podekscytowana pracą z Agnieszką i jej teamem. Powinna być z tego dobra zabawa!" - napisała na Twitterze 58-letnia była tenisistka.

Navratilova będzie pomagała Polce jako konsultantka 12-15 tygodni w roku - na Wielkich Szlemach i innych ważniejszych turniejach. - Ma pomóc w realizacji głównych celów: zdobyciu tytułu wielkoszlemowego, medalu na igrzyskach w Rio w 2016 r. oraz awansie do kończącego rok Masters w 2015 r. Doszliśmy do wniosku, że aby mierzyć w najwyższe cele, oprócz solidnej, systematycznej, codziennej pracy potrzeba zastrzyku adrenaliny i doświadczenia w odnoszeniu sukcesów w największych imprezach - tłumaczy powód podjęcia współpracy z Navratilovą trener Tomasz Wiktorowski.

Radwańska jeszcze w 2011 r. jeździła na turnieje tylko w towarzystwie ojca, teraz będzie miała jeden z najbardziej rozbudowanych teamów w kobiecym tenisie. Oprócz Wiktorowskiego na duże imprezy zabiera fizjoterapeutę Krzysztofa Guzowskiego lub Australijczyka Jasona Israelsohna oraz sparingpartnera Dawida Celta. Zazwyczaj jest z nią też jej szkocki menedżer Stuart Duguid z agencji Lagardere Unlimited, który dba o kontrakty sponsorskie. W przygotowaniu fizycznym od lat pomaga dr Wacław Mirek z krakowskiej AWF. Do dyspozycji są również lekarze z Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej w Warszawie.

źródło: Okazje.info

Czy z pomocą Navratilovej Radwańska wygra w przyszłym roku swój pierwszy wielkoszlemowy turniej?
Więcej o: