WTA w Madrycie. Radwańska w półfinale. Teraz zagra z Szarapową

W ćwierćfinale turnieju w Madrycie rozstawiona z numerem trzecim Agnieszka Radwańska pokonała w trzech setach kwalifikantkę z Francji Carolinę Garcię 6:4, 4:6, 6:4. O finał zagra w sobotę z Marią Szarapową. Początek meczu o godz. 13. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!

51. w rankingu WTA Francuzka sprawiła Radwańskiej sporo problemów, ale w końcu po dwóch godzinach i 17 minutach musiała uznać wyższość Polki.

Radwańska wygrała pierwszego seta 6:4. Kluczowy dla jego losów okazał się siódmy gem, w którym Radwańska po wyczerpującej walce i ośmiu break pointach przełamała serwis Francuzki. Chwilę później Polka wygrała swój serwis, prowadziła 5:3 i przewagi nie dała sobie odebrać.

Drugi set był o wiele bardziej wyrównany. Na przełamanie Radwańskiej Garcia odpowiadała przełamaniem powrotnym. Francuzka grała mocno i ryzykownie. I taka taktyka przyniosła skutek w 10. gemie, gdy przy serwisie Radwańskiej górą była Garcia, która wykorzystała drugą piłkę setową.

Polka zaczęła trzeci set wręcz idealnie. Już w pierwszym gemie przełamała serwis rywalki i przewagę utrzymała do samego końca meczu. W 9. gemie przy serwisie Garcii miała pierwszą piłkę meczową, ale jej nie wykorzystała. Chwilę później, w 10. gemie, Polka serwowała na zwycięstwo. Przy stanie 40:15 Francuzka wyrzuciła piłkę w aut.

Dla Radwańskiej wygrana oznacza awans do drugiego półfinału turnieju w Madrycie w karierze. W meczu o finał zmierzy się z Marią Szarapową. Z Rosjanką Polka grała do tej pory 11 razy, wygrała tylko dwa pojedynki. Po raz ostatni obie grały ze sobą w ćwierćfinale tegorocznego turnieju w Stuttgarcie. Radwańska przegrała w dwóch setach 4:6, 3:6.

Czy Agnieszka Radwańska pokona w sobotnim półfinale Marię Szarapową?