WTA Championships. Radwańska poznała rywalki

Agnieszka Radwańska poznała rywalki, z którymi zmierzy się w rozpoczynającym się we wtorek turnieju masters WTA Championships w Stambule. Polka trafiła do Grupy Czerwonej razem z Sereną Williams, Petrą Kvitovą i Angelique Kerber.

W Grupie Białej będą grały ze sobą Wiktoria Azarenka, Na Li, Sara Errani i Jelena Janković. Do dalszej fazy kończącego sezon turnieju awansują po dwie najlepsze zawodniczki z każdej z grup.

W ubiegłym roku Radwańska w Stambule dotarła do półfinału, gdzie uległa Serenie Williams 2:6, 1:6. Teraz o powtórzenie sukcesu będzie bardzo ciężko. Z Sereną Williams i Petrą Kvitovą Polka ma ujemny bilans. Z Amerykanką przegrała wszystkie siedem oficjalnych spotkań, a z Czeszką wygrała tylko jedno na pięć rozegranych. Tylko z Kerber Polka wygrała więcej meczów niż przegrała. Zanotowała pięć zwycięstw w ośmiu spotkaniach.

W turnieju masters gra osiem najlepszych zawodniczek sezonu. Pod nieobecność kontuzjowanej Marii Szarpowej, czwarta na świecie Polka jest rozstawiona z numerem trzecim.

Grupa Czerwona: Serena Williams (USA, 1), Agnieszka Radwańska (Polska, 3), Petra Kvitova (Czechy, 5), Angelique Kerber (Niemcy, 8)

Grupa Biała: Wiktoria Azarenka (Białoruś, 2), Na Li (Chiny, 4), Sara Errani (Włochy, 6), Jelena Janković (Serbia, 7).

Więcej o: