WTA Tokio. Radwańska przegrała z Kerber w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska przegrała z Angelique Kerber 4:6, 4:6 w ćwierćfinale turnieju WTA w Tokio. Przed dwoma laty Polka wygrała w stolicy Japonii, przed rokiem doszła do finału.

Tak relacjonowaliśmy gem po gemie

Kerber rozbiła Radwańską konsekwentnymi atakami. Mająca polskie korzenie Niemka dobrze czytała serwis rywalki, zmuszała ją do biegania i posyłała wygrywające piłki z bekhendu w narożniki kortu. W pierwszym secie dwukrotnie przełamała Radwańską, po raz drugi wygrywając gema do zera i wychodząc na prowadzenie 5:4. Po chwili zakończyła seta.

W drugiej partii wciąż to Niemka miała inicjatywę. W trzecim gemie przy serwisie Radwańskiej prowadziła już 40:0, ale przegrała gema. Przełamanie wywalczyła przy kolejnej okazji i nie dała Polce odwrócić losów meczu.

Przeważyło zmęczenie?

Radwańska mogła czuć się zmęczona, gdyż licząc wygrany turniej w Seulu rozgrywała w czwartek ósmy mecz w ciągu dziesięciu dni. Styl porażki z Kerber jednak niepokoi. Przed rokiem Radwańska pokonała Niemkę w półfinale tego samego turnieju 6:1, 6:1 w niecałą godzinę.

Polka coraz częściej ma problemy z zawodniczkami, które uderzają piłki znacznie silniej od niej. Do porażek z Sereną Williams, Wiktorią Azarenką i Marią Szarapową kibice zdążyli się już przyzwyczaić, ale teraz coraz trudniej idzie jej też z takimi zawodniczkami jak Kerber, Dominika Cibulkova czy Anastazja Pawliuczenkowa. Słaby drugi serwis, brak wygrywającego uderzenia to wciąż duże mankamenty w grze Polki. Bez ich poprawy o triumfy w dużych turniejach będzie coraz trudniej.

Historia pojedynków Radwańskiej z Kerber:

2008 (Berlin, II runda) Agnieszka Radwańska- Angelique Kerber 6:0, 5:3 (krecz)

2010 (Pekin, II runda) Angelique Kerber - Agnieszka Radwańska 5:7, 7:6, 7:5

2011 (US Open, II runda) Angelique Kerber - Agnieszka Radwańska 6:3, 4:6, 6:3

2011 (Tokio, III runda) Agnieszka Radwańska - Angelique Kerber 3:6, 6:3, 6:3

2012 (Wimbledon, półfinał) Agnieszka Radwańska - Angelique Kerber 6:3, 6:4

2012 (Tokio, półfinał) Agnieszka Radwańska - Angelique Kerber 6:1, 6:1

2013 (Tokio, ćwierćfinał) Angelique Kerber - Agnieszka Radwańska 6:4, 6:4

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone