Turniej WTA w Toronto. Radwańska w półfinale

Agnieszka Radwańska po bardzo zaciętym meczu pokonała w dwóch setach (7:6, 7:5) Sarę Errani i awansowała do półfinału turnieju WTA w Toronto. Zmierzy się w nim ze zwyciężczynią pojedynku Serena Williams - Magdalena Rybarikova.

Pierwszy set meczu z rozstawioną z numerem piątym Errani miał przedziwny przebieg - obie panie zaczęły partię od wygrania swojego podania, ale od stanu 1:1 aż do tie-breaka konsekwentnie się przełamywały. Radwańska miała sporo szczęścia - obroniła w tym czasie kilka setboli, ale wreszcie zdołała doprowadzić do tie-breaka, w którym oddała rywalce tylko jeden punkt.

Drugiego seta Polka zaczęła od kolejnego przełamania (11. break z rzędu!) i szybko wyszła na prowadzenie 2:0. Gra krakowianki się polepszyła, a Errani słabła w oczach. Gdy wydawało się, że mecz powoli zmierza ku końcowi, Włoszka przełamała się, doprowadziła do remisu i po bardzo długim gemie wyszła na prowadzenie 4:3.

Od stanu 4:4 byli świadkami kolejnego festiwalu przełamań, który ostatecznie zakończyła Radwańska. Polka wygrała drugiego seta 7:5 i awansowała do półfinału. - Skupiałam się na tym, żeby wygrać mój serwis, to było kluczowe. Nie serwujemy tak dobrze jak inne tenisistki, dlatego był z tym kłopot - powiedziała z uśmiechem na ustach po zakończeniu meczu.

Polka poprawiła tym samym korzystny bilans spotkań (na dziewięć pojedynków wygrała siedem razy) i zrewanżowała się Errani za przegrany ćwierćfinał French Open. W półfinale zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Serena Williams - Magdalena Rybarikova.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone