Tenis. Radwańska z nagrodą Fed Cup Heart Award

Agnieszka Radwańska znalazła się w gronie zawodniczek nagrodzonych za dobrą postawę na korcie podczas ostatniej rundy rozgrywek o Puchar Federacji.

Obok Polki nagrodzone zostały: Słowaczka Daniela Hantuchova, Galina Woskobojewa z Kazachstanu oraz Brazylijska Paula Goncalves. W nagrodę każda z nich otrzyma trofeum w kształcie serca oraz po tysiąc dolarów, które mogą przeznaczyć na dowolną organizację charytatywną.

Radwańska i Brytyjka Heather Watson były nominowane wśród zawodniczek grających w strefie europejsko-azjatyckiej. Internauci w głosowaniu wybrali Polkę.

- Podczas lutowych zmagań w Fed Cupie miały miejsce niesamowite występy, więc chciałbym pogratulować tym czterem tenisistkom, które zdobyły najwięcej głosów. Fed Cup Heart Award kontynuuje honorowanie zawodniczek zarówno za ich zaangażowanie dla drużyny, jak i rywalizację na korcie. Jestem pewny, że zwycięską kwotę przeznaczą na wspaniałe cele - powiedział prezydent Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) Francesco Ricci Bitti.

Polska zagra o awans

W lutym reprezentantki Polski wygrały rywalizację w grupie C w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej, a następnie pokonały Chorwatki. Teraz w weekend 20-21 kwietnia Polki będą rywalizować z Belgią o awans do II Grupy Światowej.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o: