WTA Miami. Statystyki przed meczem Williams - Radwańska

Agnieszka Radwańska nigdy w dotychczasowych czterech spotkaniach nie zdołała pokonać Sereny Williams. Kolejną szansę będzie miała w nocy z czwartku na piątek w półfinale turnieju WTA w Miami.

Starsza z Radwańskich przegrywała z Williams w maju 2008 roku w Berlinie, następnie dwukrotnie na Wimbledonie (w 2008 roku w ćwierćfinale i w 2012 w finale) oraz w półfinale w Stambule w kończących ostatni sezon turnieju mistrzostwach WTA. W sumie w czterech spotkaniach Polka urwała liderce światowego rankingu tylko jednego seta.

Williams walczy o szósty triumf

Choć tytułu w Miami broni Radwańska, to zdecydowaną faworytką jest Williams, która na kortach w Key Biscayne triumfowała już pięciokrotnie, w latach: 2002-04 i 2007-08. Jeżeli Amerykanka wygra po raz szósty, będzie dopiero czwartą zawodniczką w historii zawodowego tenisa, której się to uda, po Chris Evert, Martinie Navratilovej i Steffi Graf.

Serena potrafi wrócić

Williams w Miami straciła dotąd tylko jednego seta w czterech meczach. W czwartej rundzie przegrywała z Dominiką Cibulkovą 2:6, ale kolejne dwa sety wygrała do czterech i do dwóch.

Umiejętność wygrywania meczu mimo przegranego pierwszego seta to znany atut Amerykanki. W meczu ze Słowaczką udało jej się to już 69. raz w karierze.

Poniższa tabela prezentuje zawodniczki, które najczęściej wygrywają mecze po tym, jak przegrały pierwszego seta.