Turniej Masters. Williams rozbiła Radwańską

Serena Williams szybko rozprawiła się z Agnieszką Radwańską w sobotnim półfinale turnieju Masters. Amerykance zwycięstwo 2:0 (6:2, 6:1) zajęło tylko godzinę. W finale Williams zmierzy się z Wiktorią Azarenką lub Marią Szarapową.

Profil Sport.pl na Facebooku - 96 tysięcy fanów. Plus jeden?

Radwańska nie wygrała z Williams nigdy w swojej karierze. Na korcie w Stambule nawet nie zbliżyła się do przełamania tej złej passy. Polka została przełamana już w pierwszym gemie meczu, a całego seta przegrała 2:6.

Drugi set był w wykonaniu Radwańskiej równie kiepski. Williams nie grała na najwyższych obrotach, ale nie miała problemów z ograniem polskiej tenisistki, zmęczonej po rekordowo długich zmaganiach z Sarą Errani. W piątek Radwańska wygrała z Włoszką po najdłuższym meczu w historii Masters. Trwał 3 godziny i 29 minut.

Drugi półfinał, w którym Azarenka zmierzy się z Szarapową, zaplanowano na godzinę 15:45.