WTA Masters. Kvitova pierwszą rywalką Radwańskiej

We wtorek Agnieszka Radwańska rozpocznie swój udział w turnieju Masters w Stambule. Pierwszą rywalką Polki będzie Czeszka Petra Kvitova. Relacja na żywo ze spotkania w Sport.pl od godziny 16. Transmisja w Eurosporcie.

Do Turnieju Mistrzyń zakwalifikowało się osiem najlepszych zawodniczek świata. Tenisistki zostały podzielone na dwie grupy. Radwańska trafiła na Marię Szarapową, Sarę Errani i Petrę Kvitovą i zagra w grupie "Białej". Z tą ostatnią zmierzy się w pierwszym pojedynku, który zaplanowano na wtorek na godzinę 16. Czeszka jest zawodniczką, która naszej tenisistce ewidentnie nie leży - Radwańska nie potrafiła z nią wygrać żadnego z trzech spotkań.

- To kiepskie losowanie. W razie awansu do półfinału Agnieszka trafi najprawdopodobniej na Serenę Williams, albo na Wiktorię Azarenkę, czyli na zawodniczki, z którymi nie potrafiła w tym roku wygrać. Wolałbym w związku z tym, żeby zamiast Szarapowej miała w grupie Wiktorię - ocenia Robert Radwański, ojciec i trener krakowianki w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

W grupie "Czerwonej" zagrają: Wiktoria Azarenka, Serena Williams, Andżelika Kerber i Na Li.

Zawody w Stambule potrwają do 28 października. Transmisję przeprowadzi stacja Eurosport.

Więcej o: