WTA Championships w Stambule. Niezłe losowanie Radwańskiej

Maria Szarapowa, Petra Kvitova i Sara Errani będą rywalkami Agnieszki Radwańskiej w grupie białej rozpoczynających się we wtorek WTA Championships w Stambule. W grupie czerwonej zmierzą się Wiktoria Azarenka, Serena Williams, Andżelika Kerber i Na Li.

Po raz pierwszy w mistrzostwach zagra osiem zawodniczek reprezentujących różne kraje. Zgodnie z zasadami losowania, w każdej z grup miała znaleźć się jedna zawodniczka z miejsc 1-2, 3-4, 5-6, 7-8. Oznaczało to, że Radwańska nie mogła trafić wyłącznie na trzecią w rankingu Serenę Williams (Polka jest czwarta).

Spośród meczów przeciwko grupowym rywalkom Radwańska ma dodatni bilans wyłącznie w pojedynkach z Sarą Errani (5-1). Szarapową pokonała dwukrotnie w dziewięciu meczach, a z Petrą Kvitovą przegrała wszystkie trzy spotkania. Do półfinałów awansują dwie najlepsze zawodniczki z każdej z grup.

Na efekty losowania polska tenisistka nie może narzekać. Zamiast Szarapowej i Errani mogła wylosować Azarenkę i Li, z którymi w dziesięciu tegorocznych meczach odniosła jedno zwycięstwo.

Mistrzostwa WTA odbędą się w Stambule w dniach 23-28 października. Transmisje z zawodów przeprowadzi Eurosport.

Więcej o: