WTA w Tokio. Agnieszka Radwańska pokonała Woźniacką i jest w półfinale!

Agnieszka Radwańska pewnie pokonała Karolinę Woźniacką w ćwierćfinale turnieju WTA w Tokio 6:4, 6:3. W półfinale w piątek zmierzy się z Niemką Angelique Kerber. Relacja na żywo na Sport.pl od 8. Transmisja w Eurosport 2.

Agnieszka Radwańska przystępowała do meczu jako lekka faworytka. Woźniacka dopiero powraca do swojej wielkiej formy, ale w meczu 1/8 finału z Chinką Na Li nie imponowała. To jej przeciwniczka popełniła aż 76 niewymuszonych błędów, co Dunka polskiego pochodzenia musiała wykorzystać.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami. Przy stanie 1:1 Radwańska przełamała Dunkę. Później jednak Woźniacka zdołała odrobić stratę. Na szczęście w dziewiątym gemie (gemie serwisowym Dunki) znowu lepsza była Radwańska i w kolejnym przypieczętowała swoje zwycięstwo w pierwszym secie.

W drugim secie przy stanie 2:2 obie tenisistki miały na swoich kontach już po jednym przełamaniu. Chwilę później Polka przełamała po raz drugi i objęła prowadzenie. Bardzo zacięty był gem ósmy. Woźniacka miała 3 break pointy, ale na szczęście Radwańska nie dała się przełamać. To kompletnie załamało Dunkę, która przegrała następnego swojego gema serwisowego. Radwańska wykorzystała trzecią piłkę meczową.

W półfinale Polka zmierzy się w piątek z Angelique Kerber, która walkowerem wygrała z Wikorią Azarenką. Białorusinka nie przystąpiła do meczu z powodu kontuzji. Relacja na żywo na Sport.pl od 8. Transmisja w Eurosport 2.