Tenis. Była tenisistka o Radwańskiej: To nie są wyniki drugiej rakiety świata

PRZEGLĄD PRASY: - Gdybym miała stworzyć swój prywatny ranking, w tej chwili nie zaklasyfikowałabym Radwańskiej nawet do pierwszej dziesiątki - mówi w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? Katarzyna Nowak, była tenisistka, obecnie komentująca mecze w Polsacie.

Katarzyna Nowak, która w 1995 roku dotarła do 47 miejsca w rankingu WTA, twierdzi, że Agnieszka Radwańska będzie miała problemy z utrzymaniem pozycji w ścisłej czołówce rankingu. Jej zdaniem najlepsza polska tenisistka nie osiąga wyników na miarę zajmowanego miejsca w rankingu. - Ja na jej tenis patrzę w dłuższym "okresie rozrachunkowym". Gdybym miała stworzyć swój prywatny ranking, w tej chwili nie zaklasyfikowałabym Radwańskiej nawet do pierwszej dziesiątki - twierdzi komentatorka Polsatu w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" .

Zmęczenie sezonem, bóle i plastry nie są, zdaniem byłej tenisistki, przyczyną rezultatów poniżej oczekiwań osiąganych przez Radwańską (III runda w Paryżu, Ir. IO, IV r. US Open). - Doskonale wiem, kiedy w tej kwestii wypowie się wreszcie Roger Federer: gdy w listopadzie wystąpi w Mastersie. Zmęczenie pojawia się wtedy, gdy ktoś zostanie źle przygotowany do sezonu. Kobieto, jeśli jesteś pierwsza, druga, trzecia, piąta, bo nie dotyczy to tylko Radwańskiej, nie narzekaj, nie zwalaj na to, siamto czy owamto. Nie w sierpniu! - apeluje Nowak.

Po porażce w IV rundzie US Open z Robertą Vinci, Radwańska spadła na trzecie miejsce w rankingu WTA. Tuż za nią, ze stratą 395 punktów sklasyfikowana jest Serena Williams. Polka jest czwarta na liście najlepiej zarabiających tenisistek w tym sezonie. Do tej pory jej konto zasiliło 3 208 142 dolarów.

Więcej o: