Tenis. Awans Radwańskiej w rankingu WTA. Od poniedziałku będzie trzecia!

Agnieszka Radwańska w najbliższym notowaniu rankingu WTA sklasyfikowana będzie na trzeciej pozycji. Najwyższą w karierze lokatę polska tenisistka zawdzięczać będzie w dużej mierze kalendarzowi rozgrywek.

W notowaniu, które oficjalnie ogłoszone zostanie w poniedziałek 7 maja, Radwańska wyprzedzi Petrę Kvitovą. Główną przyczyną takich zmian jest fakt, iż turniej w Madrycie, który rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, rozegrany zostanie tydzień później niż w roku ubiegłym.

Już w najnowszym zestawieniu zostaną więc odjęte zawodniczkom punkty zdobyte w stolicy Hiszpanii przed rokiem. Kvitova za triumf otrzymała ich aż tysiąc. Radwańska zatrzymała się wówczas na drugiej przeszkodzie w postaci Jarmiły Gajdosovej. Porażka w drugiej rundzie wyceniona była na zaledwie 80 punktów.

Na dwóch pierwszych miejscach do radykalnych zmian nie dojdzie. Zmniejszy się tylko przewaga liderującej Azarenki nad goniącą ją Szarapową. W najnowszym notowaniu wynosi ona 740 punktów, a w najbliższy poniedziałek stopnieje do ledwie 340.

W tym tygodniu cała czołowa dziesiątka odpoczywa od turniejowych startów. Już w poniedziałek 7 maja rozpocznie się jednak impreza Mutua Madrid Open z pulą nagród wynoszącą 5,189,603$. Zawody odbędą się na nietypowej nawierzchni - niebieskiej mączce. Swój udział zapowiedziało wszystkie dziesięć czołowych tenisistek świata. Radwańska rozstawiona będzie z numerem czwartym.

Ranking, który ukaże się 7 maja:

Szaleni rodzice tenisistów. Kradną, biją, obrażają...

Więcej o: