Radwańska: Jestem gotowa, by powalczyć o złoto na igrzyskach

PRZEGLĄD PRASY. Agnieszka Radwańska ubiegły sezon może zaliczyć do najbardziej udanych w karierze. Wygrała kilka dobrze obsadzonych turniejów WTA, a w tym roku w rankingu awansowała na najwyższe w karierze piąte miejsce. Jak donosi ?Fakt? Polka ma też inne aspiracje. Olimpijskie!

Powodem tego, że Agnieszka Radwańska zaczęła marzyć o złotym medalu olimpijskim, jest wiadomość o tym, że w Londynie tenisiści zagrają na trawie, czyli ulubionej nawierzchni najlepszej polskiej tenisistki.

Turnieje Wielkiego Szlema były do tej pory priorytetem Polki, ale kto by nie chciał pokusić się o olimpijskie złoto będąc w najwyższej formie i na ulubionej nawierzchni.

- Igrzyska są ważne dla każdej zawodniczki i sądzę, że jestem gotowa, aby powalczyć w Londynie o złoty medal - cytuje Polkę czwartkowy "Fakt" .

W Wimbledonie najlepsza polska zawodniczka dwukrotnie osiągnęła ćwierćfinał, a na igrzyskach w Londynie może być lepiej rozstawiona, a co za tym idzie, będzie miała większe szanse na medal. Piąte miejsce to nie koniec możliwości Polki, już niedługo będzie miała szanse na awans o jedną lokatę. Do Karoliny Woźniackiej traci nieco ponad 400 pkt., a do prowadzącej Wiktorii Azarenki ponad 3 tys. Kluczowe dla awansu będą marcowe duże turnieje w Indian Wells i Miami.

Na razie Polka walczy o tytuł w turnieju WTA w Kuala Lumpur .

Od I rundy do ćwierćfinału w kilka godzin. Przypadek Agnieszki Radwańskiej ?

Więcej o: